Elewacja szklana MC-WALL - OknoPlus

Tam, gdzie design spotyka technologię – elewacja szklana MC-WALL

Atrakcyjna, wyróżniająca się na tle zabudowy aranżacja fasady budynku, poprawienie jego bilansu energetycznego czy odpowiednie doświetlenie przestrzeni – to najważniejsze zalety wielkoformatowych, szklanych elewacji, które od kilku sezonów stanowią najgorętszy trend architektoniczny. Na coraz większe zainteresowanie inwestorów wpływ ma nie tylko design tego rozwiązania, tworzący wyjątkowo spójny, niezwykle nowoczesny i niebanalny projekt, ale przede wszystkim wysokie parametry technologiczne i funkcjonalne. Szklana elewacja MC-WALL to połączenie najlepszego wzornictwa oraz bezpiecznej, stabilnej i efektownej konstrukcji.

Parametry techniczne – mocna podpora szklanej elewacji

W przypadku tworzenia monumentalnych fasad nie ma miejsca na żadne technologiczne kompromisy. Za jakością, bezpieczeństwem i niezawodnością elewacji aluminiowej MC-WALL stoją poziome rygle i pionowe słupy, które łączone są za pomocą wytrzymałych trzpieni. Te elementy, wykonane z wysokogatunkowej stali nierdzewnej, o przekroju Ø 6, stabilizują i chronią elewację szklaną przed negatywnym działaniem warunków atmosferycznych oraz ciężarem szyby. Budowa słupa oparta jest o sprawdzone, tradycyjne elementy i formy składu, co oznacza, że przekładka termiczna, listwa zaciskowa i maskująca są odrębnymi elementami.

Elewacja aluminiowa – innowacje, które kryją się za… fasadami!

Myśląc o konstrukcji w kategoriach funkcjonalności i dopasowania rozwiązań do różnorodnych potrzeb inwestorów, rygiel w MC-WALL został zintegrowany z przekładką termiczną, co znacznie przyśpiesza montaż ściany elewacji szklanej. Dodatkowo, oddajemy w ręce architektów szeroki wybór grubości dopełnień – od 24 do 31 mm w przypadku rygli z zagniecioną przekładką termiczną oraz do 42 mm w ryglach z odrębną przekładką termiczną.

Design – szklana elewacja jako nowoczesnego projektu

Wielkoformatowe, przeszklone fasady to niegasnący trend w nowoczesnym budownictwie, zwłaszcza w przypadku projektów banków, prywatnych firm, biurowców, budynków użyteczności publicznej czy centrów handlowych. Szkło stało się bowiem synonimem nowoczesności, a monumentalna elewacja swoistą wizytówką i przedsmakiem tego, co zastaniemy wewnątrz.

Szeroki wachlarz rozwiązań OknoPlus pozwala na wykończenie części osłonowej różnorodnymi listwami dekoracyjno-maskującymi: o delikatnie zaokrąglonych krawędziach „soft line” oraz tradycyjnymi, industrialnymi listwami o prostokątnej geometrii. Dodając do tego bogaty wybór kolorów, zyskujemy efekt finalny, który zachwyci niejednego przechodnia i odwiedzającego gościa.

Elewacja aluminiowa MC-WALL – wzorniczy efekt WOW

Choć główną rolę w ścianach osłonowych szklanych gra monumentalne przeszklenie, detalem wydobywającym jego piękno są delikatne profile o barwie idealnie dopasowanej do charakteru budynku. Kolory z palety RAL, IGP lub TIGER? Wykończenia imitujące drewno? A może powłoki anodowane? Wybór należy do Ciebie!

Kolory z palety RAL – przykładowe:

Lakiery drewnopodobne:

  • Kolory strukturalne IGP i TIGER.
  • Folie renolit.
  • Anoda naturalna.
  • Powłoki anodowane: gold, silver, champagne, inox, bronze, olive, black.