Atrakcyjna, wyróżniająca aranżacja elewacji budynku, poprawienie jego bilansu energetycznego czy odpowiednie doświetlenie przestrzeni – to najważniejsze zalety wielkoformatowych, szklanych fasad, które z każdym rokiem zyskują na popularności. Na coraz większe zainteresowanie inwestorów wpływ ma nie tylko design tego rozwiązania,  tworzący wyjątkowo spójny, ciekawy architektonicznie projekt, ale przede wszystkim wysokie parametry technologiczne i funkcjonalne. Nasze systemy fasadowe to połączenie najlepszych wzorców projektowych oraz bezpiecznej, stabilnej i efektownej konstrukcji.

Parametry techniczne

Konstrukcja ściany elewacyjnej MC-Wall oparta jest na pionowych słupach i poziomych ryglach, połączonych ze sobą za pomocą wysokiej jakości trzpieni, wykonanych ze stali nierdzewnej. Łączniki te, o przekroju Ø 6, zapewniają najwyższy stopień bezpieczeństwa, stabilizując i chroniąc całą konstrukcję zarówno przed naporem wiatru, jak i obciążeniem szybą – nawet wielkoformatową. Konstrukcja słupa oparta jest o sprawdzone, tradycyjne elementy i formy składu, co oznacza, że przekładka termiczna, listwa zaciskowa i maskująca są odrębnymi elementami.

Innowacje

Myśląc o konstrukcji w kategoriach funkcjonalności i dopasowania rozwiązań do różnorodnych potrzeb inwestorów, rygiel został zintegrowany z przekładką termiczną, co znacznie przyśpiesza montaż ściany fasadowej. Dodatkowo, oferujemy szeroki wybór grubości dopełnień – od 24 do 31 mm w przypadku rygli z zagniecioną przekładką termiczną oraz do 42 mm w ryglach z odrębną przekładką termiczną.

Design

Wielkoformatowe, przeszklone fasady to niegasnący trend w nowoczesnym budownictwie, zwłaszcza w przypadku projektów banków, prywatnych firm, biurowców, budynków użyteczności publicznej czy centrów handlowych. Szeroki wachlarz oferowanych przez nas rozwiązań, pozwala na wykończenie części osłonowej różnorodnymi listwami dekoracyjno – maskującymi, o delikatnie zaokrąglonych krawędziach „soft line” oraz tradycyjnymi, industrialnymi listwami o prostokątnej geometrii.

 

 

 

 

  • Kolory z palety RAL, przykładowe:
  • Lakiery drewnopodobne:
  • Kolory strukturalne IGP  i TIGER
  • Folie renolit
  • Anoda naturalna
  • Powłoki anodowane: gold, silver, champagne, inox, bronze, olive, black