Luksusowa uniwersalność

Jak powiedziała kiedyś Coco Chanel:

Moda przemijastyl pozostaje

Nie dziwi więc fakt, że czerń – synonim ponadczasowego szyku od dekad uznawana jest za jedną z najbardziej eleganckich barw. Cudownie sprawdza się w pojedynkę, jest uniwersalnym partnerem dla pozostałych kolorów – jednym słowem otwiera przed projektantami niezwykłe możliwości kreacyjne. Choć najczęściej jej zalety doceniane są właśnie przez branżę modową, od pewnego czasu odcień ten rzuca nam się w oczy w przypadku jeszcze jednego niebanalnego elementu. Okna czarne, bo o nich mowa, z rozmachem weszły na salony (a także do innych pomieszczeń), podkreślając charakter wnętrz i odzwierciedlając osobowość domowników. Lubisz wyraziste rozwiązania? Okna czarne to rozwiązanie dla Ciebie!


Okna czarne, czyli minimalistyczny szyk

Przez wiele lat białe okna odmieniane były niemal przed wszystkie przypadki – nie tylko ze względu na ograniczone możliwości produkcyjne, ale również ich bezpieczny charakter. Co zatem sprawiło, iż okna czarne zaczęły święcić prawdziwe tryumfy popularności? Odwaga architektoniczna i czerpanie inspiracji ze światowych trendów. Niezwykle oryginalne lofty, wnętrza industrialne czy przestrzenie graficzne zaczęły coraz chętniej gościć w naszych domach. A razem z nimi do wnętrz zawitała czerń. Czarne okna to jeden z tych elementów wystroju, który robi ogromną, wizualną różnicę! Co istotne, nie jest ważne, czy są wykonane z PVC czy z aluminium. Czerń czerni pozostaje równa. Niezależnie od wariantu będzie prezentować się wyjątkowo szykownie, przykuwać uwagę gości i cieszyć oko domowników. To prawdziwa siła czarnych okien! 

Dwie strony okna – czarne i… czarne

Stolarka okienna należy do wyjątkowych rodzajów materiałów wykończeniowych. Dlaczego? Równocześnie kreuje design wnętrza, jak i fasady budynku. Okna nie mają dwóch twarzy. Niezależnie z której strony na nie spojrzymy, efekt „wow!” jest gwarantowany. Jednak warto zapewnić im odpowiednie towarzystwo.

Okna czarne doskonale sprawdzą się w nowoczesnych budynkach o ciekawych, nieoczywistych bryłach. Czerń będzie idealnie współgrała z fakturami betonu, drewna oraz oczywiście śnieżną bielą – szczególnie, gdy lubimy kontrasty. Jednak prawdziwym autem tej barwy jest fakt, iż można ją połączyć praktycznie ze wszystkim. Ogranicza nas jedynie wyobraźnia!  

Nie tylko czarny kolor!

Jeśli Twoje serce skradły okna czarne, pamiętaj, że oprócz designu liczą się również parametry związane z energooszczędnością oraz izolacją akustyczną, a także walory czysto użytkowe. Stolarka okienna powinna być bezawaryjna i bezpieczna. Doskonałe parametry Uw, Ug, Lt i Rw, które z nawiązką wyprzedzają wymagania ustawodawcy zawarte w Warunkach Technicznych 2021? Mamy to! Szukając idealnych okien do Twojego domu, wybierz nowoczesne czarne okna od OknoPlus!

Sprawdź, jakie rozwiązania przygotowaliśmy dla Ciebie!