Okno PCV antracyt Morlite - OknoPlus

Okno PCV dla kochających design

W dobie coraz większej popularności budynków o minimalistycznej i oszczędnej formie, to modne okna stają się najważniejszą dekoracją naszego domu oraz elementem wyróżniającym budynek na tle okolicznej zabudowy.

Intrygujący efekt szklanych tafli dodaje bryle lekkości, a plastikowe okna, które nie mają już nic wspólnego ze swoimi pierwowzorami, doskonale uzupełniają nawet najbardziej wymagające projekty – zarówno te nowoczesne, jak i o tradycyjnym charakterze.

Jednak poza pięknem stolarki okiennej liczą się również jej parametry techniczne, bezpieczeństwo i komfort użytkowania. Jak połączyć estetykę z funkcjonalnością? Postaw na innowacyjne okno PCV!

 

Morlite - logo - OknoPlus

 

Design i jakość? Sprawdź okna PCV Morlite!

Okna Morlite to idealny mariaż doskonałego designu i walorów użytkowych. Zastosowano w nich najbardziej innowacyjne rozwiązania dostępne na rynkach europejskich: szybę z najwyższymi parametrami cieplnymi o doskonałej przepuszczalności światła, najcieplejszą ramkę międzyszybową, nowy typ okuć ukrytych TopStar oraz nowatorski rodzaj klamki chroniącej przed włamaniami.

Dzięki wypracowanym przez ekspertów OknoPlus rozwiązaniom powstało plastikowe okno, w którym ilość PCV sprowadzono do niezbędnego minimum, wprowadzając tym samym więcej naturalnego światła do wnętrza domu.

Mniej profilu, więcej światła – modne okno na miarę naszych czasów

Subtelny, delikatny kształt profilu o łagodnej linii sprawia, że okno Morlite idealnie wkomponuje się w każde wnętrze, stając się jego prawdziwą ozdobą. Wysokość złożenia skrzydła z ramą to zaledwie 103 mm! Dzięki temu konstrukcja stała się smukła i delikatna. Mniejsza ilość PCV to więcej szyby i promieni słonecznych w pomieszczeniu – nawet do 25%. Dla zwiększenia statyki proponujemy postawić na okno PCV Morlite wykonane w technologii wklejania szyby (STV).

Projektanci zadbali przy tym o zachowanie zrównoważonych proporcji pomiędzy właściwościami termoizolacyjnymi a statyką tego plastikowego okna. Szerokość zabudowy równa 82,5 mm sprawia, że Morlite to rozwiązanie, które sprawdzi się także w wymagających warunkach klimatycznych. Współczynnik przenikania ciepła dla okna referencyjnego jest równy Uw = 0,7 W/m2K.

Listwa ozdobna – element modnego okna

Nowością w ofercie OknoPlus jest także możliwość doboru listwy ozdobnej okalającej skrzydło okienne od strony wewnętrznej, dzięki której uzyskujemy wizualny efekt zlicowania skrzydła z ramą.

Okno PCV Morlite zostało wpisane na rządową listę urządzeń i materiałów, kwalifikującą do programu Czyste Powietrze.

 

Okno Morlite zostało wyróżnione w konkursie:

Euro TOPTEN Okna 2019 - OknoPlus

System okien Morlite – informacje techniczne

Troszczysz się o bezpieczeństwo? Pamiętaj o niezawodnych okuciach

Aby stolarka okienna w maksymalnym stopniu wykorzystywała swoje zalety, musi zostać wzbogacona o najwyższej jakości okucia. Jakie rozwiązania proponujemy?

Designerskie, dedykowane okucie TopStar

Całość, wraz z zawiasami, jest schowana pod przylgą skrzydła, co pozwala na tworzenie konstrukcji idealnie wpisujących się w nowoczesne, minimalistyczne trendy.

 • Oś obrotu przesunięta do wewnątrz umożliwia ukrycie ramy okna w elewacji także od strony wewnętrznej.
 • Maksymalny ciężar skrzydła może wynosić nawet 130 kg.
 • Ich żywotność zwiększają ochronne blachy ze stali hartowanej umieszczone w miejscach najbardziej narażonych na zużycie.

Prosta i skuteczna ochrona – klamka SecuForte®

Klamka SecuForte® firmy HOPPE wynosi standard zabezpieczenia antywłamaniowego na zupełnie nowy poziom.

 • W stanie zamkniętym i uchylonym klamka okienna oraz trzpień są odłączone – mechanizm jest automatycznie blokowany. Ta unikalna koncepcja ochrony skutecznie zabezpiecza przed nieuprawnionym otwarciem okna od zewnątrz poprzez przekłucie szyby, przewiercenie ramy lub przesunięcie okucia z zewnątrz.
 • Dla mieszkańców otwarcie okna nie jest żadnym problemem – klamkę należy najpierw nacisnąć, a następnie przekręcić.
 • SecuForte® wraz z nowym rozwiązaniem wprowadza także nowy kolor: imitację stali szlachetnej szczotkowanej.

Do okna Morlite można wybrać także inne okucia z palety dostępnych okuć OknoPlus

Okucie Select – funkcjonalny detal

ActivPilot Select to okucie uchylno-rozwierane z zawiasami, które są niewidoczne przy zamkniętym oknie. Efekt? Minimalistyczny design i funkcjonalność ukryta we wnętrzu konstrukcji.

Dyskretna budowa ActivPilot Select pozwala na swobodny dobór kolorów i faktur okien, a co za tym idzie – kreowanie wnętrz zgodnie z upodobaniami inwestora. Okucia o standardowej konstrukcji ograniczają tę swobodę ze względu na widoczne osłony zawiasów dostępne w niewielkiej liczbie wzorów.

Brak „zewnętrznych” zawiasów to dodatkowa wygoda podczas mycia okien oraz zabezpieczania ich przy pracach remontowych.

Okucie Select ma budowę modułową. Wystarczą 2 dodatkowe elementy, by zwiększyć nośność okucia ze standardowych 100 do 150 kg. Zawiasy wpisują się w koncepcję przyjaznych dla montażysty, co oznacza uproszczony sposób montażu oraz regulacji.

Comfort szyty na miarę

Efektywne wietrzenie pomieszczeń bez zbędnych strat ciepła, wygoda i bezpieczeństwo? Sprawdź okucia okienne Comfort!

 • Okucie Comfort, oprócz funkcji rozwiernej i uchylnej, posiada dodatkową opcję równoległego odstawienia skrzydła od ramy. W tej pozycji pomiędzy skrzydłem a ramą tworzy się ok. 6-milimetrowa szczelina, która umożliwia cyrkulację powietrza przy bezpiecznie zaryglowanym oknie.
 • Przepływ powietrza uzyskany dzięki rozszczelnieniu okna, eliminuje problem wilgoci gromadzącej się w pomieszczeniach. Dzięki temu chronimy wnętrza przed powstawaniem pleśni oraz grzybów, które nie tylko niszczą ściany, ale szkodzą zdrowiu domowników.
 • Okucie dostępne jest również w wersji z napędem elektrycznym. Możliwość odstawienia skrzydła następuje poprzez wciśnięcie odpowiedniej opcji na panelu sterującym lub za pomocą pilota.

Efekt? Bezpieczny wariant przewietrzania pomieszczeń nawet podczas nieobecności użytkowników, zdrowy klimat w pomieszczeniach oraz minimalizowanie start ciepła podczas wymiany powietrza.

Wyposażenie standardowe i dodatkowe okuć

Stopniowanie uchyłu w oknach RU

Twoje okna, Twój wybór. Stopniowanie uchyłu pozwala na samodzielne dozowanie wietrzenia uwzględniające porę roku, pogodę czy poziom wilgotności w poszczególnych pomieszczeniach.

 • Stopniowanie uchyłu jest elementem okucia okiennego RU, tym samym jego montaż nie wymusza ingerencji w profil i zbrojenie.
 • Mechanizm wyklucza samoistne zatrzaśnięcie uchylonych drzwi balkonowych w wyniku przeciągu.
 • Element standardowo oferowany w systemie okuciowym ActivPilot.

Stopniowanie uchyłu w oknach RU - OknoPlus

Blokada obrotu klamki

Prosta obsługa i pełne bezpieczeństwo – dwoje do pary.

 • Mechanizm nie pozwala na „niewłaściwy” ruch klamki, tym samym zabezpiecza skrzydło okienne przed „wypadnięciem” z zawiasu górnego oraz przed ewentualnym uszkodzeniem okuć.
 • Szczególnie polecany dla osób, którym zależy na prostej, bezstresowej obsłudze drzwi.
 • Element standardowo oferowany w systemie okuciowym ActivPilot.

Blokada obrotu klamki Winkhaus - OknoPlus

Zatrzask balkonowy

Pełna swoboda ruchu, czyli połączenie salonu z ogrodem.

 • Wygodny i estetyczny element umożliwiający przymykanie drzwi balkonowych od strony zewnętrznej domu.
 • Doceniany przez osoby często korzystające z wyjścia na taras.
 • W firmie OknoPlus polecany w różnych opcjach kolorystycznych, do wszystkich drzwi balkonowych.

Zatrzask balkonowy biały - OknoPlus

Ogranicznik otwarcia DB

Okno, które pracuje w ograniczonej przestrzeni.

 • Element umożliwiający zmniejszenie rozwarcia skrzydła do max. 90°, ale nie powoduje jego zablokowania w danej pozycji. Zmiany ustawienia kąta rozwarcia może dokonać serwisant Producenta.
 • Ogranicznik ten zalecany jest w przypadku barier, na które napotyka skrzydło podczas otwierania, np. lodówka, mebel.
 • Zastosowanie ogranicznika nie wyklucza samoistnego przymknięcia okna.

Ogranicznik otwarcia DB - OknoPlus

Ogranicznik otwarcia OBVA

Element do zadań specjalnych.

 • Ogranicza szerokość otwarcia skrzydła do ok. 50 mm.
 • Otwarcie skrzydła następuje dopiero po wciśnięciu języka blokady, co stanowi optymalne zabezpieczenie przed otwarciem okna przez dzieci.
 • Występuje w kolorze białym, brązowym, srebrnym i złotym.

Ogranicznik otwarcia OBVA Winkhaus - OknoPlus

Szyby ECLAZ – źródło światła i dobrego samopoczucia

Duże przeszklenia, choć niezwykle modne i funkcjonalne, wymagają nie tylko odpowiedniej oprawy, ale i szyb o naprawdę wysokich parametrach. Nowoczesne okna Morlite wyposażono w najlepsze dostępne na rynku rozwiązanie – trzyszybowy pakiet ECLAZ firmy Saint-Gobain. Zwiększona przezierność to więcej naturalnego światła w pomieszczeniu i nienagannie oddane kolory, co poprawia samopoczucie i pozytywnie wpływa na kreatywność oraz zdrowie domowników.

Dzięki zoptymalizowanemu wykorzystaniu darmowych zysków energii słonecznej, przy zachowaniu wysokich parametrów termoizolacyjności ECLAZ zapewnia do 20% poprawy wydajności energetycznej w porównaniu do najlepszych okien dostępnych obecnie na rynku. Zimą innowacyjne przeszklenie gwarantuje komfort dzięki połączeniu skutecznej termoizolacji, dostępu do ciepła słonecznego i zminimalizowania efektu zimnej szyby.

ECLAZ to doskonały balans pomiędzy światłem naturalnym a oszczędnością energii. Wartość przenikania ciepła szyby plasuje się na poziomie Ug = 0,5 W/m2K, a współczynnik przepuszczalności energii przez okno wynosi g = 60%. Z kolei współczynnik przenikania światła Lt dla ECLAZ to aż 77%.

Kolory okien Morlite? Puść wodze wyobraźni!

Jakie możliwości kolorystyczne oferuje system Morlite?

Współczesna technika sprawia, że powierzchnia profilu do złudzenia przypomina lakierowane drewno, łącznie z usłojeniem czy fakturą, a zachowanie walorów estetycznych nie wymaga czasochłonnej i kłopotliwej konserwacji koniecznej w przypadku okien drewnianych. To doskonały wybór dla miłośników tradycyjnych rozwiązań. Amatorów industrialnych, minimalistycznych czy loftowych wnętrz bez wątpienia przekona jeden z najmodniejszych odcieni ostatnich sezonów – antracyt.

Okleiny standardowe – klasa dostępności A

Okleiny jednobarwne gładkie i matowe – klasa dostępności B

GEALAN-acrycolor® – kolory standardowe

Okleiny drewnopodobne – klasa dostępności B

Okleiny metaliczne – klasa dostępności B

Okleiny Realwood – klasa dostępności B

Okleiny jednobarwne strukturalne – klasa dostępności B

Dodatkowe okleiny pozastandardowe – klasa dostępności D

System kompletny od A do Z

Stolarka okienna powinna być nie tylko estetyczna i funkcjonalna, przede wszystkim musi stać na straży bezpieczeństwa domowników i chronić ich dobytek przed niepożądanymi gośćmi. Kupując okna warto zatem postawić na innowacyjne rozwiązania z najwyżej półki.

Kontaktrony – dyskretne bezpieczeństwo

Kontaktrony to niezwykle prosty, ale skuteczny mechanizm, który możemy zamontować praktycznie w każdym oknie lub w drzwiach. Jakakolwiek ingerencja w okucie lub próba wyważenia skrzydła skutkuje przerwaniem obwodu oraz natychmiastowym uruchomieniem systemu alarmowego.

Zalety kontaktronów:

 • kompatybilność ze wszystkimi systemami alarmowymi,
 • możliwość uzbrojenia systemu nawet w czasie obecności domowników,
 • najszybsza informacja o próbie włamania,
 • możliwość rozszczelnienia okna bez konieczności wyłączenia alarmu,
 • estetyczny i niewidoczny dla złodzieja montaż,
 • znaczna redukcja kosztów systemu alarmowego,
 • możliwość indywidualnej, inteligentnej rozbudowy systemu,
 • system przyjazny dla właścicieli zwierząt domowych.

Płytka przeciwrozwierceniowa

Specjalna metalowa płytka, która zabezpiecza okno przed włamaniem na wypadek próby rozwiercenia klamki.

Bezpieczne pakiety szybowe do zadań specjalnych

Dostępne w naszej ofercie różnorodne warianty szyb zespolonych Protect o szerokim wachlarzu klas bezpieczeństwa, zapewniają ochronę przed włamaniem, a także ograniczają ryzyko zranienia odłamkami szkła, gdy dojdzie do rozbicia przeszklenia. Wszystko dzięki szkłu laminowanemu STADIP. Co je wyróżnia? Składa się tafli, pomiędzy którymi umieszczono kilka warstw folii PVB o wysokiej odporności na rozerwanie i grubości 0,38 mm.

Definicje klas zabezpieczenia zostały określone przez normę PN-EN 356 (próbę przeprowadza się przez jednokrotne lub wielokrotne uderzenie kuli stalowej o masie 4,11 kg spadającej swobodnie z określonej wysokości).

KLASA SZYBY LICZBA UDERZEŃ WYSOKOŚĆ SPADKU ZASTOSOWANIE
O2 1 2,1 Mieszkania, szkoły biura
P1A 3 1,5 Kioski, domy wolnostojące, okna parterów bloków mieszkalnych, witryny hoteli i biur, hale sportowe, obiekty handlowe
P2A 3 3,0
P3A 3 6,0 Witryny salonów, hoteli i biur, wille, apteki, obiekty handlowe o znacznej wartości handlowej
P4A 3 9,0
P5A 9 9,0 Muzea, sklepy z antykami, galerie sztuki, zakłady psychiatryczne, sale operacyjne banków, kantory, sklepy o dużej wartości chronionej, ekskluzywne wille
P6B 9 9,0

Pakiet SGG Securit Alarm – szyby z pętlą alarmową

To dyskretne bezpieczeństwo ukryte w konstrukcji szkła. Wtopiony metalowy obwód umieszczony w narożniku wpinany jest w system alarmowy. Przy próbie włamania tafla rozpada się na kawałki, następuje przerwanie obwodu i włączenie alarmu.

Pakiet z szybą hartowaną

Szkło jest materiałem z natury kruchym. Dzięki procesowi hartowania w jego strukturze dochodzi do zmiany naprężeń wewnętrznych, co powoduje wzrost wytrzymałości surowca na zginanie oraz znaczne zwiększenie bezpieczeństwa. Jego rozbicie prowadzi do rozpadu tafli na małe cząstki o tępych krawędziach. Cecha ta jest szczególnie istotna podczas wyboru przeszklenia do miejsc newralgicznych, a także tych poddanych silnemu nasłonecznieniu. Co jeszcze kryje w sobie szkło hartowane?

 • pięciokrotnie wyższa wytrzymałość na zginanie w porównaniu ze szkłem niehartowanym,
 • odporność na szok termiczny, czyli szybkie zmiany temperatury otoczenia i nagrzewanie powodowane promieniowaniem słonecznym,
 • zmniejszenie ryzyka zranienia w przypadku rozbicia tafli.

Technologia STV – szklenie statyczne na sucho

Metoda wklejania szyb w ramę skrzydła (STV) umożliwia uzyskanie efektownych, eleganckich i wielkoformatowych przeszkleń zachowujących równocześnie doskonałe parametry izolacyjności termicznej – nawet w obliczu najtrudniejszych warunków atmosferycznych. Dlaczego warto postawić na to rozwiązanie?

 • Montaż pakietu szybowego na taśmie STV stabilizuje konstrukcję okna na całym obwodzie – również w narożnikach, gdzie nie dochodzi stalowe wzmocnienie.
 • Dzięki usztywnieniu konstrukcji (zwłaszcza w przypadku ciężkich pakietów 3-szybowych) minimalizujemy potrzebę częstej regulacji skrzydeł okiennych.
 • Poprawiona statyka daje większą trwałość i komfort użytkowania szczególnie ciężkich konstrukcji – okna i drzwi pracują gładko i lekko.
 • STV daje możliwość wyprodukowania konstrukcji o zdecydowanie większych gabarytach.
 • Ciężar szyby jest przenoszony na skrzydło równomiernie po całym obwodzie.
 • Otrzymujemy zwiększone parametry bezpieczeństwa i właściwości antywłamaniowe konstrukcji (wypchnięcie szyby jest dodatkowo utrudnione).
 • Konstrukcje łukowe zyskują dzięki STV dodatkowe usztywnienie i są zabezpieczone przed ewentualnymi odkształceniami.
 • Technologia wklejania pakietu szybowego służy poprawieniu akustyki i zwiększa dźwiękoszczelność.
 • Dzięki wyeliminowaniu uszczelki na obwodzie szyby poprawiamy estetykę okna.