Jak zabezpieczyć okna przed dziećmi - OknoPlus

| 18 października 2021 |

Kiedy po domu zaczyna przemieszczać się mały odkrywca, jego opiekunowie również coś odkrywają. Co takiego? Otóż w oczach najmłodszych nie ma sprzętu niewartego przetestowania, kąta pozbawionego uroku, nieciekawych zakamarków i elementów konstrukcyjnych, których wytrzymałości i funkcjonalności nie trzeba wypróbować. Na liście absolutnych hitów są również okna stanowiące barierę między dobrze znanym pokojem a magicznym światem zewnętrznym. Jak ustrzec stolarkę przed nieskończoną pomysłowością maluchów i jak zabezpieczyć okna przed dziećmi, by nie doszło do nieszczęśliwego wypadku? Mamy na to sposób!

Zabezpieczenie okien przed dziećmi – punkt pierwszy: klamka

Pociągnąć, przekręcić, chwycić – okienna klamka nie ma łatwego życia, go w pobliżu czają się małe, ciekawskie ręce. Dlatego już na etapie wyboru stolarki do mieszkania czy domu warto pomyśleć o rozwiązaniu, które skutecznie uniemożliwi otwarcie skrzydła maluchom – nawet tym, których determinacja i dociekliwość znacznie przewyższa ich wzrost. Tu z pomocą przychodzi technologia SecuForte®, dostępna między innymi w oknach PVC Morlite. Na czym polega jej niezawodna pomoc? W stanie zamkniętym i uchylonym klamka okienna jest automatycznie zablokowana, zaś by otworzyć okno, element trzeba nie tylko przekręcić, ale i odpowiednio docisnąć. Następuje wtedy zwolnienie blokady i można bez problemu cieszyć się świeżym powietrzem i bezpiecznym wietrzeniem.

A skoro o wymianie powietrza mowa…

Jak zabezpieczyć okna przed dziećmi? Odetchnij pełną piersią, bez obaw o bezpieczeństwo

Otwarte na oścież okna i drzwi tarasowe co prawda gwarantują przyjemny chłód w upalne dni oraz otwierają dom na ogród, ale zapraszają również do skorzystania z okazji i niepostrzeżonego wymknięcia się na zewnątrz. Jak zabezpieczyć okna przed dziećmi, by nie rezygnować z powiewów, przewiewów i świeżości? Na straży naszego komfortu staną wysokiej klasy okucia, które oferują cały wachlarz funkcjonalności, dlatego o tym elemencie warto pomyśleć już na etapie poszukiwania stolarki.

Dzięki innowacyjnej budowie okucia Comfort skrzydło może zostać odsunięte od ramy do 6 mm, co zapewnia doskonałą cyrkulację powietrza i nie mniej doskonałe zaryglowanie okna.

W przeciwieństwie do tradycyjnie uchylonych okien rozszczelnienie nie jest widoczne z zewnątrz, co więcej – nawet położenie klamki nie zdradza, że okno nie jest zamknięte. Dzięki temu do domu nie dostanie się żaden niepowołany gość, a nasz podopieczny straci okazję do niekontrolowanej ucieczki – a to zaledwie część zalet tego okucia.

W przypadku wyboru zabezpieczenia okien przed dziećmi trzeba wykazać się niemałym sprytem i umiejętnością przewidywania, prawda?

Do biegu, gotowi, start! Zabezpieczenia do okien przed dziećmi – wulkanami energii

Nieustanne wyścigi, zabawa w berka, gonitwy z psem – zasady są proste: nie patrzymy pod nogi, liczy się tylko szybkość. A w tym przypadku o bolesny wypadek nietrudno. Minimalizując ryzyko, maksymalizując komfort, warto postawić na niskoprogowe drzwi balkonowe. To nowoczesna konstrukcja, w której próg ma zaledwie 2 cm wysokości, co pozwala całkiem swobodnie pokonywać granicę między salonem a ogrodem bez narażania się na niepotrzebne siniaki, kontuzje czy złamania. Takie rozwiązanie docenią zwłaszcza rodzice dzieci, które rozpiera energia, a „nieustanny pęd” to ich drugie imię. Niski próg to również idealny element, jeśli w naszym domu mieszkają osoby starsze lub te o specjalnych potrzebach ruchowych. A tu aranżacja bez barier, dosłownie i w przenośni, gra bez wątpienia pierwszoplanową rolę.

Zabezpieczenie okien przed dziećmi – czy szyba ma znaczenie?

Ma i to ogromne, bowiem blokady na okna przed dziećmi to tylko część sukcesu na drodze budowy czy remontu komfortowego i bezpiecznego domu. Równie ważne jest przeszklenie, które będzie odporne na uszkodzenia mechaniczne tj. uderzenia zabawek, rzuty klockami lub nieopatrzne zderzenie podczas codziennego sprintu. Przezorny zawsze ubezpieczony, dlatego warto rozważyć zakup szyby wykonanej ze szkła hartowanego, które po stłuczeniu rozpada się na drobne kawałki o nieostrych krawędziach. Alternatywą będzie szkło laminowane bezpieczne, które, nawet w przypadku mocnego uderzenia, nie pęka tylko trzyma się na specjalnej folii, redukując możliwość skaleczenia do zera.

Blokady na okna, zabezpieczenia do okien przed dziećmi, jasne ustalenie zasad i konsekwencja – gdy chodzi o zdrowie najmłodszych, wszystkie chwyty są dozwolone. Na szczęście innowacyjna technologia okienna pozwala rozwiązać problem w mgnieniu oka – efektywnie i efektownie zarazem!