Drzwi do domów modułowych - OknoPlus

| 24 sierpnia 2021 |

Niezwykle szybkie wznoszenie konstrukcji, zauważalna redukcja kosztów i możliwość zastosowania nowoczesnych, proekologicznych rozwiązań, niczym nieodbiegających od tradycyjnego budownictwa – to tylko część czynników, które sprawiły, że domy modułowe przeżywają prawdziwie złoty okres. Nic dziwnego, to inwestycja niosąca za sobą szereg korzyści – zarówno dla właścicieli budynków, jak i środowiska naturalnego. Jednak, aby móc w pełni cieszyć się designerską, a zarazem ciepłą i bezpieczną przestrzenią warto zadbać o kilka szczegółów, które będą miały decydujący wpływ na komfort mieszkańców. Jedno z pytań, jakie musimy zadać sobie już na starcie, brzmi: jakie drzwi do domu modułowego wybrać? Wszak to one staną na straży naszego spokojnego snu, utrzymają odpowiednią temperaturę we wnętrzu, a do tego będą swoistą wizytówką całego projektu. Na szczęście, dzięki nowoczesnym rozwiązaniom, nie trzeba już wybierać między tym, co efektowne a tym, co efektywne!

Zacznijmy jednak od początku…

Czym są nowoczesne domy modułowe całoroczne?

Jeszcze do niedawna domki modułowe cieszyły się największą popularnością w Stanach Zjednoczonych, krajach skandynawskich oraz w zachodniej Europie, jednak od kilku lat coraz częściej możemy spotkać się z tym rodzajem budownictwa również w Polsce. Dzięki rozwojowi technologii budynki te nie kojarzą się już wyłącznie z altanami, domkami letniskowymi, budkami gastronomicznymi czy kontenerami. Dzisiaj domy modułowe całoroczne stanowią ciekawą alternatywę dla tradycyjnych konstrukcji – w żaden sposób nie ustępując im jakością, a znacznie przewyższając szybkością realizacji inwestycji.

Nowoczesne domy modułowe z tradycyjnym budownictwem łączą jedynie fundamenty. Zamiast cegieł i pustaków mamy tu bowiem wykonywane w fabrykach moduły, które przyjeżdżają na plac budowy w pełni gotowe do montażu. Wystarczy je połączyć i wymarzony rezultat gotowy. Rozwiązanie to pozwala oszczędzić nie tylko czas i pieniądze, ale również sporo stresów wynikających z często opóźniających się prac budowalnych.

W założeniu konstrukcje te powinny cechować się energooszczędnością, dlatego kluczową kwestią jest dobór odpowiedniej stolarki otworowej. Jeśli wiemy, jakie okna do domów modułowych wybrać, warto również skupić także na wyborze drzwi zewnętrznych.

Jakie drzwi do domów modułowych, czyli inwestycja na lata

Stolarka otworowa ma ogromny wpływ na komfort mieszkania. Nieszczelne drzwi i okna są przyczyną ucieczki nawet 30% ciepła z budynku, a taki stan rzeczy odbija się na naszym portfelu i przyczynia się do wzrostu emisji gazów cieplarnianych do atmosfery.

Dlatego wybór drzwi do domów modułowych wcale nie jest taką prostą sprawą. Idealne rozwiązanie powinno cechować się wyśrubowanymi parametrami cieplnymi, stanowić barierę dla niechcianych gości, a także doskonale korespondować wizualnie z fasadą budynku. Połączenie tych cech jest gwarantem zadowolenia przez długie lata. Jeśli dodatkowo wybierzemy drzwi zewnętrzne do domów modułowych od sprawdzonego producenta, to możemy mówić o „murowanym sukcesie” w niemurowanym domu.

Energooszczędność przede wszystkim

Szukając odpowiedzi na pytanie, jakie drzwi do domu modułowego wybrać, należy ustalić priorytety. Jeśli zdecydowaliśmy się na energooszczędny dom, warto zadbać o jego odpowiednią izolację termiczną – przełoży się to na znacznie niższe rachunki za energię oraz poczucie dumy, że redukujemy produkcję dwutlenku węgla. Wybór odpowiednich drzwi do domu modułowego to po prostu inwestycja na lata.

Nasze rozwiązania doskonale wpisują się w coraz popularniejszą filozofię budownictwa ekologicznego. Warto bowiem pamiętać, że podejmując decyzję, jakie drzwi do domu modułowego wybrać, mamy realny wpływ na środowisko. W tym przypadku nie warto iść na żadne kompromisy.

Drzwi? Nie tylko wejściowe!

Nowoczesne domy modułowe bardzo często idą w parze z równie nowoczesnym tarasem. A jak taras to i drzwi, nieco inne, ale te również powinny wyróżniać się funkcjonalnością, trwałością, wyśrubowanymi parametrami termoizolacyjnymi oraz świetnym designem. Doskonałym wyborem są np. nowoczesne suwanki XXL z zachwycającymi przeszkleniami gwarantującymi optyczne powiększenie przestrzeni, idealne doświetlenie i dogrzanie pomieszczeń.

Jakie drzwi do domu modułowego? Efektowne i stylowe

Drzwi do nowoczesnego domu również powinny być nowoczesne! Takie właśnie są drzwi aluminiowe Reveal – produkt, który wyznacza nowe standardy w branży stolarki otworowej. Ud już od 0,80 W/m2K, Ug na poziomie 0,6 W/m2K, pakiety szybowe o grubości 48 mm, a do tego ciepła ramka, wysoka wodo- i wiatroszczelność oraz innowacyjne przekładki termiczne gwarantują komfort cieplny na najwyższym poziomie. O bezpieczeństwo domowników dba 3- lub 5-punktowa zasuwnica, możliwość podłączenia silnika z kontrolą dostępu, elektrorygiel, samozamykacz czy kontaktrony oraz bolce antywyważeniowe.

A wszystko to „opakowane” w designerskie wzornictwo, które wpasuje się w nawet najbardziej wyszukany projekt. Szeroka paleta wykończeń pozwala spersonalizować model według potrzeb – od szczotkowanej stali nierdzewnej, przez folię drewnopodobną, ozdobne frezy lub wykończenie o kamiennej lub betonowej fakturze. To prawdziwa Reveal-acja na rynku!

Drzwi do domu modułowego, a Projekt Czyste Powietrze

Budując dom pasywny lub energooszczędny, dodatkowym argumentem przemawiającym za wybraniem wysokiej jakości drzwi jest możliwość skorzystania z ministerialnego programu Czyste Powietrze. Umożliwia on ubieganie się o dofinansowanie do montażu stolarki otworowej, a to sięga nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Nie było lepszej okazji, żeby wynieść energooszczędność domu modułowego na jeszcze wyższy poziom. Warto pomyśleć o tym już dziś.