Jakie drzwi zewnętrzne do domu - OknoPlus

| 11 maja 2021 |

Drzwi zewnętrzne powinny przede wszystkim stać na straży spokoju domowników – zabezpieczać dom przed nieproszonymi gośćmi, chronić przed zimnem, deszczem, a do tego zatrzymywać we wnętrzach drogocenne ciepło. I choć ich funkcje od wieków pozostają bez zmian, na przestrzeni lat przeszły wielką metamorfozę wizualną: nie są już masywnymi wrotami wykonanymi z dębu lub cedru czy skrzydłami z bali. Nowoczesne drzwi zewnętrzne przyciągają wzrok wysoką estetyką wykonania, designerskimi i interesującymi zdobieniami oraz zaskakują poziomem zabezpieczeń. Jeśli zastanawiasz się, jakie drzwi zewnętrzne do domu jednorodzinnego sprawdzą się najlepiej w budynkach, które mają już swoje lata, a mimo to aspirują do najwyższej półki architektonicznej, postaw na klasyczne, ponadczasowe modele, ale w zupełnie nowym, zaskakującym wydaniu.

Klasyczne drzwi zewnętrzne – estetyczne dopełnienie

Nowoczesne, minimalistyczne bryły domów wyrastają jak grzyby po deszczu. Nikogo nie dziwią już duże przeszklenia, futurystyczne elementy wykończenia czy oryginalne połączenia materiałów. Tę nowoczesność widać także w modelach drzwi zewnętrznych, które łączą w sobie wysoką funkcjonalność i oryginalny design. Nie każdy tworzy jednak swoje cztery kąty od podstaw i decyduje się na nowatorski projekt. Wręcz przeciwnie, wiele osób kupuje domy, które stoją już dobrych kilkanaście, a często nawet kilkadziesiąt lat. Trudno oczekiwać w takim wypadku burzenia murów lub absolutnej rewolucji architektonicznej. Nie znaczy to jednak, że właściciele starszych lub bardziej tradycyjnych domów skazani są wyłącznie na nudne, sztampowe i bezpieczne rozwiązania. Jakie drzwi zewnętrzne do domu wybrać? Postaw na tradycyjne, polskie wzornictwo w odświeżonej formie – to idealne uzupełnienie wielu aranżacji.

Zdobienia, które zachwycą każdego

Elegancja, styl, klasa – tego oczekujesz od wykończenia drzwi zewnętrznych? Jeśli tak, zdecyduj się na drzwi PCV Classic. Nie daj się zwieść nazwie – PCV wcale nie oznacza niewyróżniających się niczym modeli z tworzywa sztucznego. Wręcz przeciwnie: szeroka możliwość personalizacji pozwala na wybór rozwiązań, które śmiało nazwać można dziełem sztuki. Różnorodne panele, przeszklenia, interesujące detale – klasyka wcale nie musi wiązać się z nudą! W zależności od własnych potrzeb oraz preferencji możesz zdecydować się na szkło o matowym wykończeniu i eleganckie podchwyty albo postawić na ozdobne ornamenty lub nawet szkło witrażowe. Dzięki tym zabiegom klasyczne drzwi zewnętrzne prezentują się naprawdę interesująco i zarazem stylowo. Pamiętaj też, że czasy, gdy drzwi zewnętrzne w innym kolorze niż okna były nie do pomyślenia, na szczęście już dawno minęły. Teraz ogranicza Cię tylko wyobraźnia!

Parametry to podstawa

Nawet najpiękniej zdobione drzwi nie spełnią swojej funkcji, jeśli nie będą odpowiednio zabezpieczały domu przed zimnem oraz włamaniem, dlatego przy wyborze należy zwrócić szczególną uwagę na parametry. Najlepiej, by były one dostosowane do normy WT2021, a ta stawia na ekologię, ekonomię i zminimalizowanie śladu węglowego oraz ograniczenie emisji gazów cieplarnianych. Wybór klasycznych drzwi wcale nie musi wiązać się z rezygnacją z energooszczędności – drzwi Classic wyposażone są w panele dekoracyjne o grubości od 24 mm do 44 mm oraz współczynniku izolacyjności termicznej od 1,1 do 0,76 W/m2K. Takie wartości zapewniają bezpieczeństwo oraz komfort akustyczny i jednocześnie chronią przed utratą ciepła. Jeśli zależy Ci na tym, by zamontować w domu solidne drzwi zewnętrzne, możesz zdecydować się na uzupełnienie panelu o blachę o grubości 1,5 mm – to sposób na dodatkowe zwiększenie właściwości antywłamaniowych.

Przy wyborze zwróć szczególną uwagę na współczynnik izolacyjności termicznej oraz wskaźnik Rc określający parametry antywłamaniowe. Warto przyjrzeć się także parametrom przeszkleń w drzwiach zewnętrznych – najlepszym wyborem będą szyby zespolone o zwiększonej odporności na przebicie oraz rozbicie ostrym lub tępym narzędziem. W końcu bezpieczeństwo jest najważniejsze!

Modernizacja domu? Również termo! I to z dofinansowaniem

Renowacja czy gruntowny remont to nie tylko doskonały sposób na odświeżenie designu bryły, ale doskonały pretekst do wprowadzenia innowacyjnych rozwiązań, które nie tylko zatrzymają ciepło w domu, a pieniądze w portfelu, ale przyczynią się do ochrony środowiska i pozwolą postawić kolejny krok na drodze ekologicznego trybu życia. Tym bardziej, że podczas termomodernizacji budynków jednorodzinnych można z powodzeniem skorzystać z dofinansowania w ramach programu Czyste Powietrze. Wymieniając drzwi i okna na te energooszczędne czy pasywne można uzyskać wsparcie na poziomie 25 000 – 30 000 tysięcy złotych.

Jakie drzwi zewnętrzne do domu wybrać? Aluminiowe czy PCV?

Wszystko zależy od parametrów oraz jakości materiałów wykorzystywanych do produkcji. Zarówno drzwi wykonane z PCV, jak i aluminium mogą chronić przed zimnem i jednocześnie zabezpieczać budynek przed ucieczką ciepła na zewnątrz – przykładem takich rozwiązań są polskie drzwi zewnętrzne Classic z PCV lub aluminiowe drzwi Reveal.

Nowoczesne rozwiązania, na które możesz sobie pozwolić

Klasyczne drzwi w nowocześniejszym wydaniu to innowacje w zakresie otwierania i zamykania. W drzwiach Classic zastosowano rozetę z ruchomą osłoną, która stanowi dodatkowe zabezpieczenie przed rozwierceniem. Chcesz, by drzwi automatycznie ryglowały się za Tobą? Możesz wyposażyć je w zasuwnicę z wyzwalaczem magnetycznym. Jeśli ciągle zostawiasz klucze w drugiej kurtce lub torebce, zdecyduj się na czytnik linii papilarnych, pilot lub klawiaturę. Możesz także łączyć się z zamkiem za pomocą Bluetooth – koniec ze spędzaniem godzin przed domem i czekaniem na domowników! Kto powiedział, że tradycyjne drzwi nie mogą być zaopatrzone w nowoczesne systemy?

Prostota i ponadczasowe, uniwersalne wykończenie sprawiają, że klasyczne drzwi zewnętrzne pasują do niemal każdej aranżacji. Jeśli cenisz sobie połączenie niezawodności, stylowej elegancji oraz nowoczesności w tradycyjnym wydaniu, drzwi Classic to zdecydowanie strzał w dziesiątkę.

Odkryj takze: drzwi zewnętrzne z dużym przeszkleniem – design czy ochrona?