Jakie okna do nowoczesnego domu - OknoPlus

| 24 stycznia 2020 |

Ma być prosto, elegancko i funkcjonalnie. To podstawa stylu nowoczesnego, który nade wszystko kocha również światło, przestrzeń i komfort. Innowacyjne rozwiązania proponowane dziś przez producentów okien doskonale wpisują się w takie założenia. Oto, co sprawdza się w nowoczesnej architekturze i aranżacji…

Zwarta, lekka bryła, gładkie powierzchnie, proste formy, stonowane kolory i duże tafle szkła w subtelnej oprawie, które otwierają dom na otoczenie, oraz powiększają i doświetlają jego wnętrze – tak zazwyczaj wyglądają dziś nowoczesne zabudowania „podszyte” innowacją wspomagającą obsługę i użytkowanie budynku. Okna to jedne z najważniejszych elementów tej całości, decydujące o jej stylu i charakterze. Jak je dobrać do poszczególnych pomieszczeń?

Salon

Salon nowoczesnego domu powinien być przestronny, dobrze oświetlony i – dzięki dużemu przeszkleniu – „otwarty” na taras bądź ogród. Gładkie tafle szkła, od podłogi aż po sufit, najlepiej rozciągnięte na całą szerokość ściany, muszą być jednak nie tylko piękne, ale i funkcjonalne. Dlatego niezbędne są innowacyjne rozwiązania zapewniające z jednej strony wygodną obsługę wielkogabarytowego okna, z drugiej komfort cieplny we wnętrzu.

Do salonu połączonego z tarasem proponujemy aktualny must have w branży okiennej – Morlite Vision. Ta designerska i innowacyjna zarazem konstrukcja przesuwna sprawdza się tu idealnie. Zapewnia dużo światła i walory estetyczne dzięki dużemu przeszkleniu oraz wyjątkowo subtelnym ramom, a także lekkość zamykania i otwierania skrzydła (która jest zasługą nowatorskiego okucia). Propozycja ta jeszcze bardziej zyskuje na atrakcyjności w wersji z szybą grzewczą lub szkłem ze sterowaną elektrycznie przeziernością, co zostało zresztą nagrodzone tytułem INNOWACJI ROKU 2019 – przypomina Tomasz Grabka, doradca klienta OknoPlus.

Kuchnia

Nowoczesna bryła budynku bardzo zyskuje na estetyce nie tylko dzięki dużym gabarytom okien, ale także na przykład za sprawą ich niezwyczajnej formy i/lub umiejscowienia. Popularnym rozwiązaniem, które wizualnie dodaje wnętrzu przestrzeni i lekkości, są okna narożne, które szczególnie atrakcyjnie wyglądają między innymi w kuchni, a także w kuchni połączonej ze strefą dzienną domu (jadalnią czy salonem).

Jednym z ciekawszych obecnie i dość nowatorskich rozwiązań jest klejone okno narożne pozbawione tradycyjnego – szerokiego łącznika kątowego. Szklane tafle łączące się pod kątem 90˚ naprawdę robią wrażenie! Z zewnątrz stanowią prawdziwą ozdobę nawet nieciekawej bryły budynku, a we wnętrzu niebanalnie przełamują monotonię ciągów szafek kuchennych i wyglądają przy tym niezwykle nowocześnie – przekonuje ekspert OknoPlus.

Łazienka

Dom w stylu nowoczesnym, jako ten z definicji mocno przeszklony, powinien mieć także łazienkę z oknem. Wygląda to dobrze i jest praktyczne, ale okno musi być starannie dobrane do tego pomieszczenia, bo wymagania (ze względu na panujące w nim warunki) są jednak nieco inne, niż na przykład w przypadku salonu.

Do łazienki potrzebne są okna z materiałów niewchłaniających wilgoci, dlatego zachęcamy do produktów z PVC lub do praktycznych i modnych teraz profili aluminiowych z dekoracyjną (nieprzezroczystą, ale przepuszczającą naturalne światło) szybą, która atrakcyjnie i skutecznie dba o prywatność domowników. Kluczową kwestią jest również wentylacja. Efektywną wymianę powietrza bez zbędnych strat ciepła zapewnia innowacyjnie zaprojektowane okucie Comfort – dodaje Tomasz Grabka z OknoPlus.

Skrzydło odsuwa się tu od ramy na 6 mm na całym obwodzie, a okno pozostaje nadal zaryglowane. Pozwala to, przy zachowaniu bezpieczeństwa i normy antywłamaniowej RC2, skutecznie wentylować cały czas wnętrze. To jeden z doskonałych przykładów nowoczesnej funkcjonalności.

Pokój dziecięcy

I wreszcie pokój dziecka, w którym nowoczesność także może przejawiać się zarówno w estetyce okien, jak i w innowacyjnych rozwiązaniach technicznych, które są w nich zaimplementowane.

W pokoju dziecięcym stawiamy na bezpieczeństwo malucha, dlatego polecamy okna z hartowaną szybą SAFEkids – kilka razy bardziej wytrzymałą niż standardowa na przypadkowe uderzenia, do których może dojść na przykład w trakcie zabawy. Przydaje się też klamka z kluczykiem TOULON, aby dziecko nie mogło samo otworzyć okna, oraz wspominane już wcześniej okucie Comfort, pozwalające bezpieczne wietrzyć pokój – bez ryzyka samozatrzaśnięcia okna w razie przeciągu – mówi doradca klienta OknoPlus.

Ciekawą opcją do zastosowania, nie tylko w tym wnętrzu, jest tak zwany BIKOLOR. Profile wyglądają wtedy inaczej od strony wewnętrznej i inaczej z zewnątrz. Pozwala to na pewne aranżacyjne szaleństwo i wprowadzenie do pokoju dziecka okna w zasadzie w dowolnym kolorze (na przykład classic blue – kolor roku 2020 lub każdy inny) przy zachowaniu jego stonowanego, minimalistycznego wyglądu z zewnątrz.

***

Nowoczesne okna proponowane przez OknoPlus to nie tylko ujmujący elegancką estetyką design czy funkcjonalność i innowacyjność rozwiązań, ale także jakość produktów spełniająca najwyższe standardy europejskie. Niezależnie od tego, które oblicze stylu nowoczesnego się preferuje (to nawiązujące do perfekcyjnego art déco, inspirowane surowym Bauhausem czy może współczesnym minimalizmem), budując i urządzając nowocześnie dom, można śmiało stawiać na nasze propozycje – podsumowuje Tomasz Grabka.