Ekipa montująca okna

| 28 sierpnia 2023 |

Wybór odpowiednich okien do to decyzja, która ma ogromny wpływ na komfort Twojego życia. Jednak gdy już znajdziesz idealne rozwiązanie, łączące to, co efektywne z tym, co efektowne trzeba zadać sobie jedno, bardzo ważne pytanie: interesują Cię okna z montażem czy może lepiej zająć się tym na własną rękę? Zastanówmy się nad zaletami i wadami obu opcji, porównajmy koszty, a także sprawdźmy, na co zwrócić uwagę podczas wyboru ekipy wykonawczej. Wszak prawidłowy montaż okien plastikowych i okien aluminiowych to podstawa zadowolenia podczas ich wieloletniej eksploatacji.

Okna z montażem czy bez?

Decyzja o zakupie rozwiązania ALU czy okna PCV z montażem lub bez to wybór, który ma kluczowe znaczenie dla komfortu domowników i bezpieczeństwa Twojego domu. Przede wszystkim, gdy instalację oddamy w ręce prawdziwych specjalistów, możemy być pewni, że stolarka otworowa zostanie osadzona prawidłowo, zgodnie ze sztuką budowlaną. Doświadczeni eksperci wykonają szczegółowe pomiary, użyją profesjonalnych narzędzi, a do tego oprą montaż okien PCV oraz aluminiowych na wieloletnim know-how, co może mieć duże znaczenie dla trwałości, a finalnie dla efektywności energetycznej przegrody. Co więcej, dodatkową korzyścią zakupu kompleksowej usługi jest gwarancja. Niezależnie od tego czy wybierzesz okna plastikowe czy aluminiowe, producenci chętniej udzielają dłuższych gwarancji, gdy osadzenie stolarki oddamy w ręce rekomendowanych przez nich wykonawców.

Tylko… jak wybrać tych najlepszych?

Montaż okien aluminiowych i PCV – zaufaj branżowemu doświadczeniu

Wybór odpowiedniej ekipy to kluczowy element procesu instalacji okien. Niezależnie od jakości produktu, niewłaściwie przeprowadzone prace budowlane mogą prowadzić do problemów takich jak przecieki, roszenie szyb, wypaczenia, czy straty ciepła. Dlatego też, zamiast kierować się jedynie ceną czy dostępnością, warto zwrócić uwagę na doświadczenie i kompetencje wykonawców. A te najlepiej potwierdzi współpracujący ze specjalistami producent, u którego zamawiamy wymarzone rozwiązania. Jednak sam montaż okien plastikowych i aluminiowych to nie wszystko.

Rozmowa z ekspertem może odpowiedzieć na wiele dodatkowych pytań, np.: czym jest ciepły montaż okien i dlaczego warto się na niego zdecydować? Jak często wykonywać przegląd stolarki? Czy konieczna jest jej regularna konserwacja? Niezależnie czy wybór padł na stolarkę ALU okna PCV z montażem – wiedzę warto zaczerpnąć ze sprawdzonego źródła!

Ile kosztuje montaż okien PCV i aluminiowych?

Decyzja o instalacji stolarki otworowej na własną rękę może być kusząca ze względu na niższy koszt początkowy. Pamiętajmy jednak, że błędy popełnione przez niedoświadczonych amatorów mogą skutkować utratą gwarancji, a także problemami z izolacją termiczną i akustyczną. Jednym słowem – nie warto.

Ile kosztuje montaż okien w Polsce? Cena może wahać się w zależności od wielu czynników, takich jak rodzaj stolarki, jej rozmiar, specjalne wyposażenie czy technologia produkcji. Jest jednak dobry sposób na zauważalne oszczędności. Zamawiając okna z montażem od jednego producenta, można skorzystać z niższej stawki VAT. Już samo to pozwoli na znaczą redukcję ceny, zwłaszcza w przypadku zakupu okien w klasie premium, takich jak Reveal Unique. To, co wyróżnia je na rynku to zupełnie innowacyjna technologia Double Static Base, która umożliwia wykorzystanie zalet szklenia statycznego w konstrukcjach aluminiowych.

Jak sprawdzić czy montaż okien plastikowych oraz aluminiowych został wykonany prawidłowo?

Sprawdzenie, czy okna są dobrze zamontowane nie jest skomplikowanym procesem, ale wymaga pewnej wiedzy i spostrzegawczości. Przede wszystkim, należy zwrócić uwagę na szczelność stolarki, która jest kluczowa dla utrzymania ciepła wewnątrz pomieszczeń. Jeśli czujesz chłód, parapety są zimne, a firanki delikatnie powiewają oznacza to, że gdzieś występuje mostek termiczny. Taka sytuacja nie powinna mieć miejsca, a już na pewno nie w przypadku, gdy wybraliśmy najwyższej jakości okna z doskonałym parametrem Uw, np. Morlite.

Następnie przyjrzyj się okuciom. Otwórz i zamknij skrzydła kilkukrotnie. Wszystko powinno odbywać się płynnie, lekko, bez żadnego oporu. Jeśli napotkasz jakiekolwiek trudności może to świadczyć o błędach wykonawczych.

Skontroluj profile i szyby okna. Z montażem należy bowiem obchodzić się bardzo delikatnie. Zwróć uwagę, czy nie ma na nich ma żadnych zarysowań, pęknięć lub innych uszkodzeń. Takie defekty mogą wpływać na izolację termiczną i akustyczną, a także na estetykę całego pomieszczenia. Jeśli zauważysz jakiekolwiek wady, skonsultuj się z firmą serwisową.

Montaż okien jest jak montaż filmowy – jeśli jest kiepski, to nawet najwyższej jakości elementy nie będą w stanie uratować finalnego efektu. Źle przeprowadzony może skończyć się dla nas prawdziwym horrorem, a przecież nie po to decydujemy się na wymianę lub instalację nowej stolarki, prawda?