WT 2021 dla okien - OknoPlus

| 12 marca 2020 |

Już w przyszłym roku wchodzą w życie zmienione warunki techniczne, jakie muszą spełniać domy jednorodzinne w Polsce. Nowy standard zakłada między innymi, że współczynnik przenikania ciepła dla okien elewacyjnych nie może przekroczyć wartości 0,9 W/m2K. Okna, które spełniają takie warunki prezentuje OknoPlus.

Warunki Techniczne 2021 to nowelizacja przepisów budowlanych, której celem jest ograniczanie strat energii i zmniejszanie ilości ciepła koniecznego do ogrzewania budynku. Jednym z kluczowych elementów, które wpływają na bilans ciepła w domu, są okna i ich zdolność do „oszczędzania energii”. Stąd nowa, obowiązująca od 1 stycznia 2021, norma w postaci Uw równego lub mniejszego od 0,9 W/m2K.

Współczynnik Uw to parametr określający, ile ciepła przenika w ciągu sekundy przez metr kwadratowy danego okna, przy różnicy temperatur wewnątrz i na zewnątrz wynoszącej jeden stopień. A zatem… Im Uw jest niższe, tym mniejsze są straty ciepła, a okno bardziej energooszczędne. Choć obecnie obowiązującą jeszcze normą budowlaną jest Uw = 1,1 W/m2K, nasze produkty spełniają już zaostrzone standardy 2021, dlatego proponujemy okna elewacyjne o współczynniku Uw mniejszym niż 0,9 W/m2K – Mariusz Kudas, OknoPlus.

Genesis – Uw 0,8

Okna z linii Genesis by OknoPlus to „czysta ekologia” w gustownej, subtelnej odsłonie. Smukły, aluminiowy profil (w dowolnym kolorze z palety RAL, z opcją bikoloru) oraz ukryte okucia i zawiasy cieszą oko, a wysokie parametry termoizolacyjne konstrukcji zapewniają niższe rachunki za energię. Okna Genesis o współczynniku przenikania ciepła na poziomie Uw = 0,8 W/m2K zawdzięczają go między innymi unikalnym materiałom izolacyjnym i powiększonej przekładce termicznej. Standardowo w produktach spod tego znaku montuje się pakiet trzyszybowy z ciepłą ramką, co pozwala uzyskać współczynnik przenikania ciepła dla szyby na doskonałym poziomie Ug = 0,5 W/m2K. Estetyka, ergonomia i energooszczędność tego okna zdecydowanie wychodzą w przyszłość – o wiele dalej niż tylko do 2021 roku.

SwissForm Activ – Uw 0,8

6-komorowy profil PVC ze specjalnym systemem potrójnych uszczelek i potrójny pakiet głęboko osadzonych szyb ze współczynnikiem przenikania ciepła Ug = 0,6 W/m2K, to „cieplna tajemnica” okna SwissForm Activ (Uw 0,7) z portfolio OknoPlus. Estetyczne, nowoczesne, bezpieczne i energooszczędne – czego chcieć więcej? Na przykład światła i ciszy! SwissForm Activ zapewnia i to. Konstrukcja pozwala na naprawdę duże formaty przeszkleń, przy zachowaniu pełnej stabilności skrzydeł okiennych, a doskonałej izolacyjności termicznej może towarzyszyć izolacyjność dźwiękowa. Ten innowacyjny profil można bowiem łączyć z szybami „do zadań specjalnych” – skutecznie chroniącymi uszy przed miejskim zgiełkiem zza okna albo nawet hałasem generowanym przez nisko przelatujące samoloty. Ciepło, cicho, cudownie… SwissForm Activ – idealne okno na teraz, na 2021, na długo.

Morlite – Uw 0,7

I na koniec gwóźdź programu – energooszczędna perełka OknoPlus – okna Morlite z wyśrubowanymi parametrami cieplnymi Uw = 0,7 W/m2K i Ug = 0,5 W/m2K. Mimo że ilość PVC sprowadza się tu do minimum, na rzecz „designerskiego” powiększenia powierzchni tafli szkła w oknie, termoizolacyjność konstrukcji jest na bardzo wysokim poziomie. Nowoczesny, 6-komorowy profil zestawiany jest bowiem standardowo w produktach Morlite z potrójną szybą o niezwykle wysokiej przepuszczalności światła (Lt = 77%) i wysokim zysku energii słonecznej (Ug = 71%) oraz z najcieplejszą na świecie ramką międzyszybową. Komfort cieplny i świetlny… po prostu level master – spełniający warunki techniczne 2021 i prawdopodobnie również te z kolejnej nowelizacji prawa budowlanego.