Andrzejki - OknoPlus

| 14 listopada 2022 |

Noc z 29 na 30 listopada to w naszej kulturze data wyjątkowa. Nie tylko dlatego, że stanowi doskonałą okazję do złożenia najszczerszych życzeń wszystkim Andrzejom, ale będzie idealnym pretekstem do zorganizowania spotkania wypełnionego magią oraz wróżbami. Odpowiednio dobrane, a najlepiej własnoręcznie wykonane, dekoracje na Andrzejki to jeden z kluczowych elementów przygotowań do tego niezwykłego wieczoru. Jak wybrać niebanalne, pasujące ozdoby i jak samemu przygotować dekoracje okien na Andrzejki? Podpowiadamy!

Jakie dekoracje na Andrzejki dopełnią Twoje wnętrze?

Wystrój na Andrzejki to przede wszystkim zamiana domu w magiczne, niezwykle tajemnicze miejsce. I nie trzeba wcale uszczuplać budżetu, kupując gotowe ozdoby na Andrzejki, czy spędzać długich godzin na planowaniu. Wystarczy nieco kreatywności, kilka par rąk do pomocy i skorzystanie z tego, co już posiadamy. A efekt na pewno będzie zachwycający!

Zacznijmy od światła, bowiem to ono będzie bez wątpienia grało główną rolę w tworzeniu nastrojowego klimatu. Absolutną podstawą, gdy projektujemy wystrój na Andrzejki, stają się świece – zarówno tealighty, jak i te klasyczne, z których doskonale leje się wosk podczas wróżb. Ustawmy je na parapetach, meblach, blacie stołu, nie zapominając o kwestiach bezpieczeństwa. Teraz gasimy żarówki i tło gotowe!

Krok drugi? Stół pełen niespodzianek, a najlepiej niska ława, bowiem taki mebel daje możliwość rozłożenia wokół niego miękkich poduszek i siedzisk. A co na blacie? Ozdoby na Andrzejki. Migoczące światełka, świeczniki, konfetti w kształcie gwiazdek, nieco kolorowej organzy, która idealnie współgra ze złotem, czernią i fioletem – prawdziwymi znakami rozpoznawczymi tego listopadowego wieczoru. Nie zapominajmy o dużej misie z wodą i kluczu (najlepiej mosiężnym, nieco starodawnym), które będą jednymi z najważniejszych akcesoriów podczas odkrywania zagadek przyszłości.

Wystrój na Andrzejki otul pięknym aromatem. Kadzidełka o dymnych nutach, aromatyczne olejki, kominki zapachowe, które nie tylko cudownie pachną, ale świetnie się prezentują to również doskonałe dekoracje na Andrzejki.

Ozdoby na Andrzejki, które wykonasz samodzielnie

Klucze, gwiazdy, nietoperze, świecie oraz czarne koty to absolutny „must have”, gdy chcemy wyjść poza nastrojowe światło i klasyczne dodatki. Motywy te łatwo przenieść na karton, wyciąć, pomalować a następnie zawiesić na ścianach, wokół lampy czy udekorować nimi drzwi. Jeśli rysowanie nie jest naszą najmocniejszą stroną, w sieci znaleźć można wiele gotowych szablonów, które uczynią pracę łatwiejszą, szybszą i bezstresową.

Uwielbiasz kreatywne zadania, a DIY nie ma przed Tobą tajemnic? Stwórz klimatyczny lampion. W wersji mini – użyj słoików i kolorowego papieru. W wersji maksi stwórz konstrukcję z drewna i wytnij lub wypal w niej magiczne wzory, które w półmroku pięknie rozłożą światło na ścianach i meblach.

Takie akcesoria możesz wykorzystać później – zwłaszcza, gdy w twoim domu panuje styl loftowy, który wprost uwielbia takie dodatki.

Dekoracje okien na Andrzejki

Choć okna na co dzień wpuszczają do wnętrz ogrom drogocennych promieni słonecznych, w andrzejkowy wieczór mają odegrać zupełnie inną rolę. Powinny stać się oprawą dla zaglądających do pomieszczeń gwiazd i księżyca, a do tego zamienić się w niebanalne dopełnienie andrzejkowej kompozycji. Jakie dekoracje okien na Andrzejki sprawdzą się najlepiej?

Czytaj również: aranżacje małych okien.

Możliwości dekoracji okien jest nieskończenie wiele!

Ramy możemy przyozdobić światełkami LED, lampkami choinkowymi lub LEDowymi girlandami, które będą wspaniale korespondować z ogniem zapalonych świec. Zawieszone na karniszu, czy delikatnie przyklejone do profilu będą zachwycająco kontrastować z zapadającym na zewnątrz mrokiem. Punkty świetlne możesz również umieścić w dużych, szklanych wazonach – te w kształcie kuli będą doskonale imitować podstawowe narzędzie pracy wróżbiarki!

Za dekoracje okien na Andrzejki mogą służyć również wycięte z papieru pajączki oraz nietoperze, w nieodłącznym towarzystwie sztucznych pajęczyn. Te równie chętnie zagoszczą na kwiatach doniczkowych, które stoją na parapecie.

***

Nie trzeba być artystą, by własnoręcznie przygotować dekoracje na Andrzejki. Wystarczy odrobina zapału, szczypta kreatywności, a dom na ten jeden wieczór zamieni się w prawdziwe magiczne miejsce. A kto wie, co pokażą domowe wróżby?