Decor dopamine

| 8 lutego 2024 |

Zwykło się mawiać, że życie jest zbyt krótkie, żeby tracić czas na rozpamiętywanie niepowodzeń, pogrążanie się w smutku, żalu czy popadanie w przesadną melancholię. Zamiast skupiać się na tym, co nas spowalnia czy przygnębia powinniśmy skoncentrować się na pozytywnych aspektach istnienia i zacząć pielęgnować drobne, codzienne przyjemności. Czas na dopamine decor, czyli styl aranżacji wnętrza pomagający odnaleźć w sobie źródło pozytywnej energii, pobudzający do twórczego działania, a przede wszystkim wpływający na nasze świetne samopoczucie i pozwalający odnaleźć… zwyczajne szczęście. Bo „szczęście nie jest czymś, co przychodzi gotowe. Ono pochodzi z Twoich własnych działań”. A zatem do dzieła!

Jak zmotywować się do działania?

W obliczu przebodźcowania i natłoku informacji musimy wypatrywać pocieszenia oraz wytchnienia w swoim najbliższym otoczeniu. Warto wziąć sobie do serca słowa: „Szczęścia szukaj blisko siebie, bo ono jest w drobnych, codziennych radościach”. Mamy wpływ na to, co jest w nas i wokół nas, dlatego przede wszystkim powinniśmy otaczać się pięknem. Żeby tego dokonać należy jak najlepiej dopieścić wystrój w swoich czterech ścianach, a dopamine decor bez wątpienia okaże się strzałem w dziesiątkę! Podobnie jak w aranżacjach w duchu maksymalizmu nie ma tutaj miejsca na nudę czy pospolitość, ale zaznacza się wyraźny przejaw osobowości oraz fantazji. Chwytanie życia pełnymi garściami to najlepsza metoda na jego przeżycie, a zjawiskowy wystrój pomaga w odnalezieniu odpowiedniej równowagi między tym, co możemy zmienić a tym, co znajduje się poza naszym zasięgiem.

Czym dla wnętrza jest dopamine decor?

Olśniewający, świeży wystrój to przede wszystkim solidna dawka dobrej energii i jeszcze lepszej zabawy. Wnętrza spod znaku dopamine decor charakteryzują się pełną swobodą, są urozmaicone i panuje w nich świetna atmosfera. Nie ma kategorycznych ograniczeń, a jedynym kryterium doboru komponentów jest to, co podoba się domownikom i po prostu sprawia im przyjemność. Jedni postawią na wyraziste faktury, przebojowe wzory, ciekawe formy i żywe kolory jak viva magenta, bo lubią doświadczać mocnych wrażeń i otaczać się szalonymi motywami. Spokojniejsi miłośnicy designu mogą wybrać bardziej uniwersalne rozwiązania, subtelniejsze środki wyrazu i otulić się pastelową łagodnością w klimacie peach fuzz, bo ciepły i przytulny wystrój pozwoli im na odpowiedni relaks. Wszystko uwarunkowane jest efektem, jaki chcemy uzyskać oraz podyktowane naszym usposobieniem.

Jak skutecznie poprawić swój nastrój poprzez wystrój?

Kluczowym założeniem każdej udanej aranżacji jest otwarcie na świat natury i korzystanie z jej drogocennych darów. Naturalne światło i przydomowa zieleń pozostają bezkonkurencyjnymi elementami w budowaniu znakomitego nastroju domowników. Wielkogabarytowe przeszklenie Morlite Vision łączące salon z ogrodem czy panoramiczne okno rogowe w kuchni idealnie wkomponują się w intrygujące wnętrze. Co więcej, zagwarantują mieszkańcom nieskrępowany dopływ słońca, a co za tym idzie zwiększą poziom dopaminy i pozytywnie wpłyną na samopoczucie. A to przecież najważniejsze. Rozświetlone pomieszczenia wzbogacone dobrym widokiem sprawiają, że czas spędzony w czterech ścianach upływa w przyjemnej, błogiej atmosferze, a w domownikach wzrasta poczucie spełnienia i zadowolenia.

Co jeszcze dobrze wpływa na niedobór dopaminy?

Obok ciekawych kolorów, form i wzorów wypełniających pomieszczenia, oddziałujących pozytywnie na nastrój domowników, ważną rolę w aranżacji dopamine decor odgrywają dodatki. Pozwalają zindywidualizować przestrzeń i podkreślić jej charakter. Warto sięgnąć po przedmioty z duszą, starocie wyszukane na pchlim targu, znalezione wśród rodzinnych pamiątek, zrobione własnoręcznie. Nietuzinkowe detale charakterystyczne szczególnie dla nieco sentymentalnej i barwnej estetyki retro opowiadają swoją wyjątkową historię każdego dnia. Stare fotografie, kunsztownie zdobione przedmioty, tkaniny przywiezione z egzotycznej podróży, obrazy w eleganckich ramach, rośliny doniczkowe, haftowane poduszki, tkane pledy, lustra w ciekawym kształcie, ażurowe abażury, dywan w abstrakcyjne wzory, tapeta z intrygującym motywem z pewnością pomogą zbudować prawdziwy, uroczy azyl pełen dobrych wibracji.

Czy możemy pozwolić sobie na słodkie zapomnienie?

Zdecydowanie tak! Dopamine decor pozwala zapomnieć o szarości świata, bo dzięki udanej aranżacji nasza domowa przestrzeń staje się bezpieczną przystanią. Mimo że wokół dzieje się tak mnóstwo wielkich, złych rzeczy to mamy prawo do szczęścia, „bo szczęście leży w oczach człowieka patrzącego na swoje życie. Nie w życiu, tylko w tym jak się je postrzega”. Dlatego każdego dnia dostrzegajmy i z wdzięcznością pielęgnujmy… małe szczęścia.