Peach fuzz

| 3 stycznia 2024 |

Zgodnie z tradycją, w grudniu, Instytut Pantone wybiera kolor, który stanie się motywem przewodnim w nadchodzącym sezonie. Jaka barwa tym razem będzie najbardziej pożądaną i poszukiwaną w wystroju, garderobie czy dodatkach? Peach fuzz! „Aksamitna, delikatna brzoskwinia, której wszechogarniający duch wzbogaca ciało i umysł”. Kolor roku 2024 Pantone stawia na wzajemne relacje pełne troski i czułości oraz pozytywne emocje związane ze zrealizowaną potrzebą bliskości i spełnienia. Pantone 2024 działa kojąco na zmysły, dodaje chęci do życia, budzi entuzjazm. Otulający, ciepły odcień urzeka subtelnością i miękkością. Jak peach fuzz odnajdzie się w naszych czterech ścianach? Z pewnością rozgości się w niejednym wnętrzu jako zmysłowa aranżacja lub w postaci miłych dla oka detali.

Jaki jest kolor roku 2024?

Peach fuzz cechuje łagodność, ale jednocześnie nie można odmówić jej charakteru. Przytulny kolor roku 2024 Pantone podkreśla świeżość, spokój i radość w domowej przestrzeni. Pantone 2024 ma wyjątkową moc poprawiania atmosfery, a dobre samopoczucie domowników to priorytet każdego udanego wystroju. Na pewno pamiętamy jaki był kolor roku 2023 – intensywna barwa tętniła życiem, elektryzowała niepowtarzalną głębią i magnetyzowała wyrazistością. Aksamitna brzoskwinia nie jest tak dominująca i zniewalająca, ale obie mają jedną cechę wspólną – wypełniają wnętrze dobrą energią! Tym razem nie chodzi jednak o przebojowość dekoracji, a jej relaksujący wymiar.

Peach fuzz – harmonijna przestrzeń czy dynamiczna aranżacja?

Delikatny kolor roku Pantone 2024 potrafi wykreować fantazyjne duety z innymi odcieniami. W połączeniu z pastelami tworzy harmonijną przestrzeń, w której spotkania z bliskimi i błogi odpoczynek to czysta przyjemność. Ciepły beż, bardziej intensywny brąz czy delikatna szarość podkreślą przytulność wnętrza i znakomicie odnajdą się w modnym klimacie retro. Z dodatkiem błękitu czy mięty możemy uzyskać wyciszający i uspokajający charakter pomieszczeń. Jeśli zależy nam na bardziej tradycyjnej aranżacji oraz chcemy wydobyć ponadczasową elegancję wystroju to brzoskwiniowe ściany warto zestawić z białymi meblami. Zwolennikom mocniejszych akcentów i nowoczesnej estetyki z pewnością przypadnie do gustu zestawienie peach fuzz z butelkową zielenią, głębokim granatem, a nawet intrygującą czerwienią, potęgującą wrażenie wyjątkowego luksusu i dynamiki. Wszystko zależy od efektu, jaki chcemy osiągnąć.

Kolor roku 2024 Pantone – w poszukiwaniu wytchnienia i dobrych wrażeń

Nie od dziś wiadomo, że udany wystrój nie może istnieć bez słonecznego blasku oraz przydomowej zieleni, co potwierdzają trendy wnętrzarskie 2024. Żeby jak najpiękniej celebrować codzienne życie i doceniać dary natury warto zainwestować w odpowiednie przeszklenie. Modna i funkcjonalna suwanka Reveal Slide zjawiskowo otwiera wnętrze na naturę i cenne światło. Elegancki wąski profil w kolorze intrygującego antracytu stanie się fantastycznym kontrapunktem dla subtelnych, brzoskwiniowych ścian i podkreśli nowoczesny klimat wnętrza. Jeśli jednak zależy nam na utrzymaniu równowagi oraz klasycznej odsłonie aranżacji, możemy wybrać model Morlite Vision z uniwersalnymi białymi ramami. Innowacyjne połączenie domu z ogrodem działa kojąco na wszystkie zmysły i sprawia, że czas we wnętrzu płynie spokojnym rytmem.

Twórcze kompozycje w rytmie peach fuzz

Pantone 2024 to kolor subtelny, ale trzeba umiejętnie nim operować, żeby nie przytłoczyć aranżacji. Totalny look w odcieniu peach fuzz mógłby spowodować przesłodzenie i zaburzyć równowagę przestrzeni. Jeśli zatem zdecydujemy się na brzoskwiniowe ściany, to warto ożywić je roślinami doniczkowymi najlepiej o dużych, zielonych liściach i w dużej ilości, żeby uczucie świeżości i dobrej energii nas nie opuszczało. Możemy także postawić na inspirujące kobaltowe dodatki – wazony, świeczniki, lampy czy fotel. Dla uzyskania większego kontrastu jedną ze ścian pomalujmy na granatowy, szary czy butelkowy. Jeżeli zależy nam, żeby kolor roku Pantone 2024 zachować w jego najdelikatniejszej odsłonie, to z pomocą uniwersalnej bieli na ścianie uzyskamy pożądany, minimalistyczny efekt. A gdy wolimy ograniczyć się do brzoskwiniowych akcentów, to możemy sięgnąć po dodatki tekstylne – poduszki na szarej kanapie, zasłony, dywan w salonie, czy pled w sypialni.

Aksamitny spokój i koncentracja na bliskich

W temacie aranżacji wnętrz nadrzędnym kryterium jest nasz prywatny gust. Dlatego wiele zależy od kreatywnego podejścia i tego, na ile popuścimy wodze fantazji. Warto jednak podkreślić, że wybierając kolor roku Pantone 2024 jako motyw przewodni aranżacji czy barwę pojawiającą się w dodatkach, przede wszystkim pragniemy osiągnąć spokój, zapanować nad chaosem codziennego życia i dobrze spędzać czas w przytulnym wnętrzu w otoczeniu najbliższych. Nawet jeśli za oknem szaro, zimno i sennie, to brzoskwiniowy azyl pozwala uwierzyć w słoneczne jutro.