Kolor veri peri na ścianie - OknoPlus

| 31 stycznia 2022 |

Veri Peri to niebieski z dodatkiem fioletu i niemal niezauważalną domieszką czerwieni. To właśnie tak oryginalny i nieszablonowy odcień został uznany za kolor roku 2022. Barwa lansowana przez Pantone (instytucję, z której wzornika kolorystycznego korzysta cały świat poligrafii) to doskonały pretekst do spojrzenia na swoje wnętrze nieco odważniejszym okiem i swoiste zaproszenie do puszczenia wodzy kreatywności i wyobraźni! Veri Peri najlepiej prezentuje się w naturalnym świetle. Pantone 2022 warto zatem umieścić w towarzystwie okien. I choć może być zbyt odważny, aby stać się barwą profili, nic nie stoi na przeszkodzie, by zamknąć jego magię w dodatkach. Dlaczego warto postawić na Veri Peri i jak modnie przy jego pomocy zaaranżować przeszklenia?

Kolor roku 2022 w różnych zastosowaniach

Veri Peri to kolor nietypowy i intrygujący, a zarazem bardzo uniwersalny. Jego udowodnione naukowo właściwości czynią z niego prawdziwego wielozadaniowca. Podobnie jak każdy odcień błękitu, Veri Peri ma działanie odprężające i uspokajające. Nadaje się zatem świetnie do salonów i innych przestrzeni, w których spędza się wolny czas, ale także gabinetów psychoterapii, klinik stomatologicznych czy przychodni weterynaryjnych. Zwycięzca plebiscytu Pantone 2022 jest też doskonałym kolorem do pracowni plastycznych, placówek edukacyjnych i klubów zainteresowań, ze względu na to, że pobudza kreatywne myślenie. Warto także rozważyć jego zastosowanie w sypialni czy pokoju dziecka, ponieważ jego kojący wymiar ułatwia zasypianie.

Nieoczywisty błękit – kolor roku Pantone 2022 w aranżacji okna

Promowany przez Pantone odcień zdecydowanie najlepiej prezentuje się w naturalnym świetle. To właśnie w pełnym słońcu dostrzega się gołym okiem subtelne domieszki fioletu i czerwieni, dzięki którym Veri Peri wyróżnia się na tle innych barw. Potencjał, jaki posiada kolor roku 2022, najłatwiej wydobyć zatem poprzez zastosowanie go w aranżacji wnęk okiennych lub zestawiając go z wielkoformatowymi przeszkleniami, takimi jak np. suwanka HST ULTRAGLIDE – tym bardziej, że wybrany przez Instytut odcień nie posiada żadnych wad, które uniemożliwiałyby jego użycie np. w pomieszczeniach o niewielkiej powierzchni. Bez wątpienia doda eleganckiego charakteru absolutnie każdemu wnętrzu, a specyficzna mieszanka tworząca ten kolor, pozwoli na połączenie go z dodatkami w różnych barwach i stylach – nie tylko w romantycznym klimacie shabby chic czy kompozycjach prowansalskich rodem z południowo-wschodniej części Francji.

Veri Peri a kolory okien PCV

Producenci oferujący nowoczesne okna PCV i ALU rozkładają przed klientami niewyobrażalnie szeroki wachlarz możliwości wykończenia profili. W domach i mieszkaniach pojawiają się już nie tylko okna białe czy też te imitujące naturalne drewno, ale dowolne odcienie z palety RAL. Tu ogranicza nas tylko wyobraźnia i to, jaki efekt finalny chcemy uzyskać. Nikogo nie dziwią również dwukolorowe okna, które wyglądają zupełnie inaczej od strony wewnętrznej i zewnętrznej. Do jakich okien pasuje jednak kolor roku 2022? Nie ulega wątpliwości, że Veri Peri najlepiej współgra z białymi, czarnymi, szarymi i grafitowymi ramami okna PCV. Kolory te najlepiej wydobywają bowiem głębię tego odcienia. Wariantu wybranego w plebiscycie Pantone 2022 można jednak z powodzeniem użyć także w aranżacji okna o naturalnym usłojeniu lub wyposażonego w ramę w kolorze czerwonym, fioletowym, granatowym czy kontrastowym żółtym.

Aranżacja okna PCV – kolory Veri Peri

Veri Peri to odcień, przy pomocy którego łatwo stworzyć gustowną aranżację okna. Można go bowiem swobodnie łączyć z szerokim spektrum dodatków i ozdób. Dobrze pasuje do elementów złotych i srebrnych (np. karniszy i klipsów do zasłon) czy też kamiennych i drewnianych (np. parapetów i listew karniszowych), uwydatnia niektóre kolory okien PCV. Sprawdza się idealnie w aranżacjach utrzymanych w stylu minimalistycznym, glamour, pop-art czy prowansalskim. Nie ulega wątpliwości, że zwycięzca plebiscytu Pantone 2022, podkreśla indywidualny charakter każdego wnętrza niezależnie od tego, czy gra w nim pierwsze skrzypce, czy występuje jedynie w dodatkach.

Kwiaty Veri Peri na parapet, balkon i taras

Skoro o dodatkach mowa, nie sposób zapomnieć o kwiatach, przy pomocy których można z łatwością wprowadzić kolor roku 2022 do aranżacji okien. W odcieniu Veri Peri utrzymane są np. werbena, trzykrotka purpurowa (znana też jako reo meksykańskie) czy lawenda. Nietrudno też znaleźć wpadające w odcienie błękitu i fioletu storczyki oraz kurkumy. Warto zastosować kilka gatunków roślin, które stworzą piękną, wielowymiarową kompozycję – zarówno na parapecie, jak i tarasie czy balkonie przy wysokim oknie. Kwiaty i rośliny ozdobne w kolorze Veri Peri najlepiej sadzić w doniczkach z naturalnych materiałów utrzymanych w neutralnych i stonowanych kolorach.

Veri Peri to intrygujący, nieoczywisty odcień, pasujący do pomieszczeń o różnym przeznaczeniu i większości stylów architektury wnętrz. Wybrany przez instytut Pantone kolor roku 2022, najlepiej prezentuje się w naturalnym świetle, które wydobywa jego głębię. Veri Peri nadaje się więc świetnie do aranżacji okien – zarówno jako motyw przewodni, jak i odcień występujący dodatkach, do których można również zaliczyć piękne, niebiesko-fioletowe kwiaty i rośliny ozdobne. Pomaluj swoje okna i świat na Veri Peri już dziś!