Łazienka scandi

| 19 maja 2023 |

Są takie miejsca, gdzie możemy w pełni, zgodnie z własnym rytmem odetchnąć z ulgą po całym, pełnym wyzwań, dniu. Wyciszyć umysł, zrelaksować ciało, wyzwolić się z natłoku codziennych spraw, odpocząć od nadmiaru wrażeń. Każdy z nas potrzebuje czasem chwili twórczej, świadomej samotności, bo tylko wtedy mamy szansę odzyskać równowagę i energię. Warto więc zadbać o prywatną przestrzeń, w której z pewnością powróci do nas dobre samopoczucie. Takie osobiste sanktuarium możemy zorganizować w domowym zaciszu. Idealnym pomysłem na poszukiwanie błogiego wytchnienia będzie łazienka w stylu skandynawskim. Inspiracje pełne ładu i prostych rozwiązań pomogą zwolnić tempo i lepiej wsłuchać się w siebie.

„Zmieniając miejsce, w którym mieszkasz, zmieniasz swój los”. Wydaje się, że styl skandynawski doskonale odzwierciedla tę ideę, wprowadzając do naszych wnętrz naturalne piękno, jasną perspektywę i człowieka jako centralny punkt odniesienia w aranżacji.

Łazienka skandynawska – inspiracje dla fanów minimalizmu w wystroju

Dostosowując strefę domową do swoich oczekiwań, często decydujemy się na generalne zmiany, ale… czasami wystarczy mała rewolucja w jednym pomieszczeniu. Nasze wnętrza coraz chętniej otwierają się na swobodną przestrzeń i pozbywając się nadmiaru dodatków, mebli czy kolorów, dążą do umiaru, który pozwala na lepsze funkcjonowanie. Podczas, gdy łazienka glamour swoim blaskiem i bogatym wystrojem przyciąga wielbicieli luksusu w iście królewskim stylu, wabi miłośników przepychu, nasyconych barw i złotych dodatków, tak poszukujących złotego środka w wystroju swoją prostotą i harmonią zdobędzie łazienka skandynawska. Aranżacje utrzymane w minimalistycznej estetyce mają na celu maksymalizację wewnętrznych doznań. Im mniej rozpraszaczy, tym większy stopień skupienia.

Jak urządzić łazienkę w stylu skandynawskim – inspiracje dla duchowych maksymalistów

Jak osiągnąć satysfakcjonujący efekt wyciszenia i skomponować prywatną strefę relaksu w swoich czterech ścianach? Wystarczy zaufać wyobraźni i wybrać nieskomplikowane środki wyrazu – tak powstanie zachwycająca świeżością łazienka skandynawska. Inspiracje pełne subtelności i niewymuszonego wdzięku pozwolą stworzyć wnętrze idealne do medytacji i złapania głębszego oddechu. Podobnie jak styl retro łazienki, tak i estetyka scandi nie lubi chaosu i przesady. Kompozycja pokoju kąpielowego ma być przytulna i ciepła, dlatego należy sięgnąć po stonowane barwy – biel, beż, szarość czy delikatne odcienie pastelowe. Ważny jest wybór naturalnych materiałów, więc ceramiczne płytki, betonowa podłoga z lnianym dywanikiem czy kamienny brodzik staną się wyznacznikami wystroju. Obok prostych, jasnych mebli można zawiesić wiklinową półkę, a pod umywalką umieścić drewniany blat – bielony lub w naturalnym kolorze, a na nim zielone rośliny w glinianej donicy. Białe urządzenia sanitarne dobrze przełamać mocniejszym akcentem – miedziana lub czarna bateria podkreślą niebanalny charakter pomieszczenia. Wolnostojąca wanna albo przeszklona kabina prysznicowa typu walk-in z ogromną deszczownicą to kluczowe punkty aranżacji! Olśniewającym motywem przewodnim niech będzie wielkie lustro w zgrabnej ramie i designerskie, nowoczesne okno.

Łazienka skandynawska – aranżacje w stronę słońca

Nie można zapominać, że w dzisiejszych czasach każde wnętrze i estetyka podążają w stronę… słońca. Bliskość przyrody to nie tylko naturalne elementy i dodatki, ale przede wszystkim otwartość na światło dzienne i widoki za szybą. Wybierając okno do łazienki, z pewnością zadbamy o doskonały wygląd, ale powinniśmy także zwrócić szczególną uwagę na jego funkcjonalność. Istotne są zarówno parametry techniczne, jak i materiał, z którego wykonane są profile, a także dodatkowe funkcje użytkowe. Nowoczesne modele powstają z wytrzymałego, odpornego na działanie niekorzystnych czynników atmosferycznych ALU lub PVC, więc nie musimy się martwić o jakość i bezpieczeństwo. Opcja wentylacji pomaga rozprawić się z tematem uciążliwej wilgoci i jej nieprzyjemnych skutków raz na zawsze, co w łazience jest przecież priorytetem. Wąskie, trwałe profile odznaczają się prostotą i elegancją, a szklana tafla pomaga rozświetlić pomieszczenie promieniami słońca i wydobyć naturalne bogactwo z aranżacji. Żeby nie odgradzać się od świata przyrody zasłonami czy roletami, a jednocześnie uniknąć wścibskich spojrzeń, można wybrać okno Genesis w pakiecie z szybą matową lub piaskowaną, bo to idealne rozwiązanie dla szukających kompromisu pomiędzy intymnością czterech ścian a otwartością na słoneczny blask.

Bardziej być niż mieć

Jeśli marzy nam się przytulna, intymna przestrzeń uwolniona od pośpiechu, oczyszczona z nerwów i stresu, oddalona od nieustającego szumu ludzi i ulicy, pełna lekkości i światła, to świetnym pomysłem będzie właśnie łazienka w stylu skandynawskim. Inspiracje pełne natury, ładu i spokoju pozwolą na zdrowe odcięcie od chaosu świata i czułe pielęgnowanie najlepszej wersji siebie. Odpowiedni wystrój poprawi naszą perspektywę i pozwoli z lepszym wyczuciem odnajdywać się w codziennych zmaganiach. To idealna propozycja dla tych, którzy na pytanie: mieć czy być, odpowiadają – BYĆ!