Glamour - OknoPlus

| 4 stycznia 2023 |

Początek roku to czas, kiedy zastanawiamy się, co zrobić, żeby przeżyć nowy rok lepiej niż poprzedni. Chcemy pożegnać stare przyzwyczajenia i liczymy, że kolejne 365 dni uda nam się wypełnić dobrą energią, radością oraz pięknem. Zmieniamy garderobę, fryzurę, nawyki, otoczenie. Szukamy okazji, żeby wyróżnić się z tłumu. Obiecujemy sobie, że będziemy żyć ciekawie, z pomysłem. Marzą nam się spektakularne zmiany. Również w naszych czterech kątach. Jak wejść w nowy rok z błyskiem i blaskiem? Z pomocą nadchodzi styl glamour – wnętrza utrzymane w takiej estetyce z pewnością wzbogacą naszą codzienność.

Czas powiedzieć sobie:

It is your time to shine!

Trochę kreatywności, nieco fantazji, szczypta inspiracji, a mieszkanie w stylu glamour może stać się naszym ulubionym miejscem na ziemi.

Styl glamour – aranżacje negujące brutalizm we wnętrzach potrafią pobudzić wyobraźnię i otworzyć na intrygujące propozycje łącząc to, co efektywne z tym, co efektowne. Użytkownicy coraz chętniej sięgają do trendów z dawnych lat, dodając coś współczesnego. Dzięki temu tworzą się przestrzenie z wyjątkowym klimatem i jeszcze piękniejszym designem.

Styl glamour – co to jest?

Styl ten wywodzi się ze Złotej Ery Hollywood (lata 30. i 40. XX wieku). Właśnie wtedy zaczęto eksperymentować z nowymi nurtami i formami w sztuce oraz architekturze. Luksus i przepych stały się wyznacznikami mody, a także istotnymi elementami w wystroju wnętrz. Ekstrawagancja, bogactwo, elegancja królowały nie tylko na czerwonym dywanie, ale także w posiadłościach gwiazd kina. Wnętrza w stylu glamour stały się odpowiedzią na praktyczne, modernistyczne aranżacje, które dla wielu zainteresowanych były po prostu nudnym reliktem minionej epoki. W dzisiejszych czasach styl glamour znów przebojem wchodzi na salony. Nie tylko pokój dzienny czy sypialnia mogą zastać urządzone w takiej konwencji. Również łazienka w stylu glamour może wspaniale podkreślić charakter domowników.

Wnętrza dla kochających blichtr

Mieszkanie w stylu glamour, tak jak wnętrza w stylu retro, z pewnością nie jest dla każdego. Styl glamour – aranżacje pełne przepychu docenią ci, którzy chcą się otaczać pięknem i cenią sobie luksus. Wnętrza w stylu glamour są zazwyczaj pełne blichtru, niebanalnych akcentów i wyrafinowanych ozdób. Kolorystyka takich kompozycji opiera się na złocie, srebrze, purpurze i czerwieni, ale także na innych kolorach metalicznych i mieniących się. Meble w stylu glamour wyróżniają się finezyjnymi kształtami i kunsztownymi detalami, przywodząc na myśl czasy ludwikowskie. Mieszkanie w stylu glamour to pikowane welurowe kanapy, aksamitne poduszki, komody z połyskiem, szklane stoliki, lustra w złotych ramach, gustowne obrazy. Styl glamour, podobnie jak styl modern art deco, proponuje aranżacje pełne szlachetnych materiałów, nasyconych barw oraz błyszczących dodatków.

Styl glamour – wnętrza pełne blasku

Salon w stylu glamour wypełnia błysk wydobyty z kryształowych żyrandoli i kinkietów, odbijający się od stylowych luster czy szklanych dodatków, podkreślając elegancki charakter pomieszczenia. Wnętrza w stylu glamour są wypełnione nie tylko sztucznym światłem, ale także tym naturalnym. Dlatego ważne jest odpowiednio dobrane okno, aby nie zakłócić aranżacji wnętrza w stylu glamour. Znakomitą propozycją dla wymagających użytkowników z pewnością okaże się okno aluminiowe premium Reveal Unique. Energooszczędne, z ukrytymi zawiasami to gwarancja jakości, bezpieczeństwa, niższych rachunków i elegancji. Minimalistyczne wzornictwo znakomicie eksponuje szklaną taflę, otulając pomieszczenie promieniami, których blask wydobywa kunszt i bogactwo, aby mieszkanie w stylu glamour mogło jeszcze bardziej oczarować domowników oraz gości. Paleta barw – od bieli, przez szarość i antracyt, aż do czerni i naturalnego brązu elegancko wkomponuje się w styl glamour. Wnętrza pozostają odpowiednio doświetlone, nie tracąc nic ze swego szyku.

Propozycja dla koneserów piękna

Przeglądając trendy wnętrzarskie w czołówce najciekawszych propozycji bez wątpienia znajdziemy styl glamour. Aranżacje utrzymane w takiej stylistyce z pewnością będą królowały w nowym roku. Można powiedzieć, że glamour staje w opozycji do niepewnych czasów. Tak jak urban jungle jest wyrazem tęsknoty za bliskim kontaktem z naturą, tak styl glamour, aranżacje dla odważnych, może wyrażać pragnienie życia w otoczeniu piękna i wytworności bez cienia żalu. Takim pomieszczeniom nie można odmówić charakteru. To z pewnością wybór dla tych, którzy lubią błyszczeć.

Zobacz: jak zaaranżować kuchnię w stylu glamour.