Drzwi o unikatowej fakturze

| 22 listopada 2023 |

Drzwi wejściowe już od dawna przestały być jedynie podstawowym elementem budowlanym. Coraz częściej, obok aspektu pragmatycznego, zwracamy uwagę na ich estetykę, wymiar wizualny i niebanalne wykończenie. Bardziej niż kiedykolwiek dostrzegamy jak ważną rolę odgrywają w kompozycji wnętrza oraz elewacji. Zastanawiamy się więc jakiego dokonać wyboru, żeby odpowiednio podkreślić charakter domu i jego mieszkańców. Szukamy kompleksowego rozwiązania, bo zależy nam na tym, żeby w środku było ciepło, cicho i bezpiecznie. Chcemy także, by nasze drzwi zewnętrzne gładkie czy fakturowane, w stonowanej barwie czy bardziej intensywnym kolorze przyciągały spojrzenia i zachwycały niebanalnym wyglądem.

Jak drzwi wejściowe dbają o komfort domowników i kondycję planety?

Nie ma wątpliwości, że kluczowe elementy składające się na dom czy mieszkanie powinny wyróżniać się trwałością, jakością i solidnością. Dotyczy to również drzwi wejściowych, które od 2021 roku muszą spełniać wymagające warunki techniczne, określające współczynnik przenikania ciepła na poziomie nie większym niż 1,3 W/m2K.

Dlaczego to tak istotne? Ponieważ im lepsze parametry, tym mniej ciepła ucieka na zewnątrz, a to oznacza pełen komfort termiczny nawet w najchłodniejsze dni, a także znacznie niższe rachunki eksploatacyjne, bo piec czy inne źródła grzewcze nie muszą pracować na najwyższych obrotach. Taki stan rzeczy ma też ogromny wpływ na kondycję środowiska, bowiem stawiając na energooszczędność, emitujemy do atmosfery mniej szkodliwych substancji.

Przykładem rozwiązania, które łączy to co efektowne z tym, co efektywne są designerskie drzwi aluminiowe Reveal, których współczynnik przenikania ciepła imponuje wynikiem 0,81 W/m2K, a to świadczy o doskonałej termice i w znacznym stopniu ułatwia wybór drzwi do Programu Czyste Powietrze. Zanim więc odpowiemy sobie na pytanie dotyczące estetyki i zdecydujemy, czy stawiamy na drzwi zewnętrze gładkie czy fakturowane, musimy sprawdzić, jakie właściwości techniczne prezentuje wybrany model.

Warto również rozważyć, czy lepiej zainwestować w panel nakładkowy czy wsadowy do drzwi. Panel wsadowy cieszy się większą popularnością, bo jest tańszy oraz łatwiej wymienić skrzydło w razie uszkodzenia. Natomiast panel nakładkowy charakteryzuje się lepszą estetyką oraz szczelnością, co stanowi duży atut w budownictwie energooszczędnym oraz pasywnym.

Drzwi zewnętrze gładkie – antracyt lepiej odnajdzie się w domu czy w mieszkaniu?

Kiedy już potwierdzimy odpowiednie parametry techniczne pożądanego panelu, możemy skupić się na jego wyglądzie. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby były to brązowe drzwi zewnętrze fakturowane przypominające prawdziwe drewno – te z pewnością sprawdzą się jako kwintesencja stylu rustykalnego. A może szare drzwi zewnętrzne fakturowane o charakternej strukturze betonu? Będzie to idealna propozycja dla wielbicieli industrializmu i nowoczesnych aranżacji. A drzwi zewnętrze gładkie? Antracyt pozwoli uzyskać intrygujący efekt wizualny i będzie elektryzować przechodniów oraz gości tajemniczą, wymykającą się definicjom barwą. Odnajdzie się zarówno w domu jednorodzinnym jak i w bloku czy kamienicy. Jaki przekaz niosą takie drzwi? Już w progu podkreślają, że w tym wnętrzu nie ma miejsca na nudę i udowodniają, że drzwi wejściowe do mieszkania to pełnoprawny element kompozycyjny!

Drzwi zewnętrze gładkie – antracyt czy żywszy kolor?

Obecnie kolory drzwi wejściowych nie stawiają przed nami niemal żadnych ograniczeń – decyzję podejmujemy zgodnie z osobistymi preferencjami. Drzwi zewnętrzne gładkie, antracytowe doskonale podkreślą loftowy klimat mieszkania, a klasycznej aranżacji dodadzą nieco animuszu i werwy. Jeśli jednak marzy nam się jeszcze więcej dobrej energii i kolorystycznego, kontrolowanego szaleństwa, możemy zaufać intuicji i sięgnąć po żółte, bordowe, a nawet niebieskie skrzydła. Co nas czeka? Beztroska radość przy każdym naciśnięciu klamki oraz designerski efekt WOW!

Jak zadbać o bezpieczeństwo już od progu?

Cała paleta barw, wachlarz spersonalizowanych detali czy mnogość faktur nie mogą pozbawić nas czujności. Czy wybierzemy uwodzące barwą drzwi zewnętrze gładkie czy frapujące strukturą drzwi zewnętrze fakturowane, nie możemy zapominać o kwestii fundamentalnej – o bezpieczeństwie. Współczesne rozwiązania proponują szereg udogodnień, które pozwolą odpowiednio zatroszczyć się o naszych bliskich i nasze mienie. Dlatego nie warto się zbyt długo zastanawiać tylko należy śmiało sięgnąć po niewidoczne, ale niezwykle istotne akcesoria, które będą gwarantem spokojnego snu. Elegancki i często wybierany przez inwestorów model STAR, dzięki zasuwnicy z wielopunktowym ryglowaniem, jest chroniony nie tylko w środowej części panelu, ale także na dole i na górze skrzydła, a to znacznie podnosi bezpieczeństwo inwestycji i daje satysfakcję z dobrze podjętej decyzji.

Czy drzwi zewnętrzne to tylko… drzwi?

Drzwi zewnętrzne gładkie czy fakturowane – oto jest pytanie! Zaskakujących propozycji jest wiele i każda będzie słusznym wyborem, jeśli spojrzymy na panel drzwiowy wielowymiarowo. To nie tylko płaskie skrzydło prowadzące do wnętrza, ale bezpieczna przegroda, strażnik ciepła i ciszy oraz prawdziwa perełka architektoniczna zdobiąca elewację i wpływająca na jakość aranżacji.