Drzwi wejściowe otoczone zielenią

| 24 marca 2023 |

Coco Chanel powiedziała kiedyś: „Najlepszy kolor na świecie to taki, który dobrze na tobie wygląda”. Jeśli przenieść te słowa na grunt architektury, można uznać, że najlepsze kolory drzwi wejściowych, to te, które idealnie podkreślają aranżację wnętrza i pięknie komponują się z wyglądem elewacji. „Moda przemija, styl jest wieczny”, dlatego nie opłaca się ulegać chwilowym kaprysom, a podjąć przemyślaną decyzję – najlepiej taką, która będzie zachwycać przez kolejne sezony. Odpowiednio dobrane kolory drzwi zewnętrznych zaproszą odrobinę magii do codzienności, bo intrygująca barwa potrafi oczarować już od wejścia.

Ponadczasowa biel nadal w formie

Kolory drzwi wejściowych otwierają przed nami niemal nieskończone możliwości kompozycyjne. Najpopularniejszą, a także najbardziej uniwersalną barwą drzwi jest śnieżna biel, która sprawdzi się w niejednym projekcie, co nie oznacza, że jest pozbawiona charakteru. Dla zwolenników tradycyjnych aranżacji biały to kolor, któremu po prostu można zaufać. Znakomicie odnajdzie się we wnętrzu minimalistycznym, rozświetlonym scandi, a także w coraz bardziej lubianej stylistyce japandi, gdzie jasne odcienie i przestrzeń stają się wymarzonym płótnem do realizowania własnych pomysłów. Proste, białe drzwi to klasyka w najlepszym wydaniu, jednak poszukujący nieco bardziej wyszukanych rozwiązań mogą zdecydować się na nieszablonową personalizację wybranego modelu. Drzwi wzbogacone dużym przeszkleniem, oryginalnym pochwytem czy fakturą drewna, to tylko kilka propozycji mogących zindywidualizować ten jakże istotny element dekoracyjny. Niezależnie od zmieniających się trendów, biel pozostaje na topie niczym, przewrotnie, mała czarna od Coco Chanel.

Czy szarość może zachwycać?

Zarówno w projektowaniu ubrań jak i stolarki drzwiowej, klasyka sprawdza się znakomicie. Czasami jednak mamy ochotę na lekką nutkę dekadencji czy niewymuszonej nonszalancji w naszym najbliższym otoczeniu. Co wtedy? Kolory drzwi wejściowych pozwalają puścić wodze fantazji i spełnić nasze wysublimowane pragnienia. Antracytowe drzwi zewnętrzne stanowią mocny akcent kolorystyczny, zajmujący niebanalne miejsce miedzy szarością a czernią, i bez wątpienia staną się dominującym punktem każdej kompozycji. Taki szczegół może całkowicie odmienić charakter wnętrza i elewacji w projektach minimalistycznych, pełniąc rolę intrygującego kontrapunktu albo doskonale uwydatnić styl loftowy czy industrialny. Jedno jest pewne – obok takiego deisgnu nikt nie przejdzie obojętnie. Nietypowa szarość przyciąga jak magnes i zachwyca od pierwszego spojrzenia, bo oryginalne kolory drzwi zewnętrznych mogą mieć elektryzującą moc!

Kolory drzwi wejściowych, które łączą, a nie dzielą

Dla poszukujących nieoczywistych rozwiązań powstał wariant dwukolorowy, czyli skrzydło drzwiowe innego koloru wewnątrz i na zewnątrz. Czy taka ekstrawagancja ma szansę utrzymać się w naszych progach na dłużej? Z pewnością, bo to udany kompromis, który łączy, nie dzieli. Do wyboru mamy całą paletę RAL i jeśli poza czterema ścianami musimy się liczyć z wytycznymi dewelopera czy narzucanym z góry zagospodarowaniem przestrzennym, to w środku możemy zaszaleć bez ograniczeń! Przestrzeń utrzymana w klimacie glamour czy maksymalizmu z radością przyjmie nasycone kolory drzwi zewnętrznych, bo niebanalny może zaczynać się już od progu!

Elegancja zawsze w cenie

Przeglądając kolory drzwi zewnętrznych, nie można pominąć brązu, o którym niektórzy chyba niesłusznie myślą, że czasy świetności ma już za sobą. Współcześnie elegancki brąz przeżywa prawdziwy renesans. Nowoczesne propozycje można wzbogacić o wyrafinowane doświetle czy finezyjną klamkę i tym samym otworzyć się na nowy wymiar znanej estetyki. Brązowe drzwi i okna tej samej barwy? Czemu nie! Czasami wystarczy postawić na sprawdzony kolor, bo „prostota jest kluczem prawdziwej elegancji”. Skrzydła dopasowane do wyglądu okien to kwintesencja dobrego gustu i szlachetnego stylu.

Kolory drzwi zewnętrznych to nie wszystko!

Kolory drzwi wejściowych są niezwykle ważne, jednak przy tak kluczowym wyborze należy zwrócić uwagę również na to, czego nie widać na pierwszy rzut oka, a co ma ogromne znaczenie. Parametry. Podobnie jak w modzie, samo piękno nie ocali projektu. Do pełni szczęścia potrzebna jest funkcjonalność. Zjawiskowe szpilki tracą cały powab, kiedy kurzą się na półce, bo nie da się zrobić w nich kroku. Podobnie jest z drzwiami – nawet najciekawsze przestaną zachwycać, gdy okażą się nieszczelne i zamiast chronić nas przed zimnem oraz wysokimi opłatami za ogrzewanie, zaczną pożerać nasze oszczędności i domowe ciepło. Na szczęście, nie musimy wybierać między wyglądem i użytecznością, bo w OknoPlus dostajemy je w jednym pakiecie, a raczej w jednym… panelu!