Okno narożne w kuchni - OknoPlus

| 10 czerwca 2021 |

Coraz częściej eksperymentujemy w kuchni – sięgamy po orientalne przyprawy, mieszamy i łączymy smaki, odkrywamy oryginalne przepisy. Ta otwartość na doświadczenie czegoś nowego przekłada się nie tylko na nasz dosłowny, kulinarny smak, ale i na ten estetyczny. Chętniej sięgamy bowiem po nieoczywiste, niezwykle nowoczesne i efektowne elementy wykończeniowe – i to nie tylko w formie dodatków dekoracyjnych Dziś na gwiazdkę Michelin w kategorii „design” bez wątpienia zasługują okna narożne w kuchni, które otworzą przed Wami zupełnie nowe perspektywy aranżacyjne.

Wisienka na torcie… idealnej kompozycji

Każdy z nas doskonale kojarzy tradycyjne przeszklenia, które umieszczane są na samym środku ściany lub w znacznym oddaleniu od jej krańcowych fragmentów. Niestety takie ulokowanie stolarki mocno zawęża możliwości wystroju. I tutaj z pomocą przychodzą okna narożnikowe. W kuchni nie tylko przełamią designerską rutynę, ale z uwagi na ich minimalistyczny look świetnie sprawdzą się we wszystkich, nie tylko nowoczesnych, wnętrzach.

Okna narożne w kuchni nadają bowiem bryle lekkości, tworzą zachwycający efekt wizualny, ale także gwarantują lepsze doświetlenie. Sięgając po nowoczesne rozwiązania, bez trudu zredefiniujemy jej charakter i sprawimy, że stanie się wnętrzem nie tylko użytkowym, ale i przyjemnym dla oka.

Okno narożnikowe w kuchni – więcej światła, więcej zachwytu

Kuchnia to miejsce przeznaczone na ucztę – również dla zmysłów! Kubki smakowe zadowolą idealnie skomponowane potrawy, a wzrok okno kuchenne narożne z aluminium, które zagwarantuje niesamowite doznania estetyczne. Takie szklane konstrukcje sprawdzą się zwłaszcza w przypadku domów z ogrodami – dzięki dużej powierzchni szyby zacierają granicę między wnętrzem a światem natury. Efekt? Własny, oryginalny, panoramiczny obraz za oknem zmieniający się wraz z kolejnymi porami roku.

Dodatkowo narożne okno w kuchni powiększy wnętrze optycznie, nadając mu lekkości i elegancji. Sprawi, że wyda się bardziej przestronne, a przy tym znacznie cieplejsze. Takie rozwiązanie to też doskonała baza dla wszelkich dekoracji.

Jednak to, co ładne, musi być też użyteczne, prawda? Obok walorów wizualnych okna narożne w kuchni mogą pochwalić się całym szeregiem praktycznych zalet. Dzięki zastosowaniu dużych przeszkleń oraz wyeliminowaniu słupka na łączeniu okna, do wnętrza przedostaje się od 2 do 30% więcej światła słonecznego, a to oznacza, że stanie się ono jaśniejsze, a my będziemy mogli zrezygnować z dodatkowego oświetlenia podczas przygotowywania posiłków. Nie do przecenienia staje się również pełna kontrola tego, co dzieje się wokół domu (przydatna szczególnie, gdy na oku mamy bawiące się dzieci) i zupełnie nowa energia podczas codziennych obowiązków, którą możemy czerpać z dużej ilości promieni słonecznych w pomieszczeniu.

Okno narożne w kuchni – gwarancja komfortu totalnego

Wysokiej jakości przeszklenie to takie, które oprócz znakomitych aspektów estetycznych oferuje również wyśrubowane parametry techniczne, spełniające lub wyprzedające normy WT 2021. Nie inaczej jest w przypadku okna narożnego PCV od OknoPlus.

Dzięki zastosowaniu nowatorskiego sposobu łączenia pakietów szybowych, a także ciepłemu montażowi, zredukowano ryzyko powstawaniu mostków termicznych. Ponadto pakiety szybowe łączone są klejem o bardzo wysokiej odporności – identycznego używa się przy produkcji fasad aluminiowych. Kompilacja powyższych czynników sprawia, że narożne okno w kuchni, to wymarzone rozwiązanie dla tych, którzy chcą cieszyć się nowoczesnym, jasnym, energooszczędnym, a przy tym bezproblemowym wnętrzem.

3xN, czyli okno kuchenne narożne, nowoczesne i niezawodne

Przyciągają wzrok, stanowią ozdobę budynku, są niesamowicie efektowne i eleganckie, a przy tym zapewniają totalny komfort cieplny przez cały rok. Lista zalet, jakie niosą ze sobą okna narożne w kuchni jest tak duża, jak rozmiar przeszkleń, którymi zachwycają. To odpowiedź na oczekiwania projektantów, inwestorów i architektów szukających idealnego połączenia estetyki i funkcjonalności. Nic więc dziwnego, że takie konstrukcje coraz częściej goszczą w naszych domach, doświetlając salony, kuchnie, jadalnie czy gabinety. Wszak narożne okno w kuchni to definicja designu przyszłości, które z jednej strony może stanowić piękne dopełnienie wnętrza, a z drugiej z powodzeniem stać się jego dominantą.

Ot, warto czasem spojrzeć na kuchnię pod innym kątem!