Dom nowoczesny

| 20 kwietnia 2023 |

„Natura może organizować niezwykłe pokazy. Scena jest ogromna, niesamowite światła, nieskończone dodatki i nieograniczony budżet na efekty specjalne”. Doskonale zdajemy sobie sprawę, że świat przyrody jest dziki, barwny, nieprzewidywalny i tak samo przyciągający oraz zniewalający swoją urodą. Pragniemy być tak blisko niej, jak tylko się da. Tak zażyły kontakt z siłą energetycznej zieleni zapewni doskonale zaprojektowany, nowoczesny dom przeszklony, który z jednej strony zaprosi naturę do wnętrza, a z drugiej uchroni nas przed jej kapryśnym, żywiołowym obliczem.

Przeszklony dom – czy rozmiar okien ma znaczenie?

W dzisiejszych czasach przeszklony dom nie jest już wielką ekstrawagancją, ale realną odpowiedzią na zmieniające się potrzeby inwestorów. W obliczu kryzysu klimatycznego coraz częściej sięgamy po proekologiczne rozwiązania, wybierając produkty powstałe z poszanowaniem środowiska naturalnego. Wrażliwi na piękno przyrody i nieobojętni na los planety oraz kolejnych pokoleń już na etapie projektowania dokonujemy mądrych decyzji i wspieramy zrównoważone budownictwo, bo to szansa na lepsze jutro. Oprócz tego, w dobie szalonego wzrostu cen, szukamy oszczędności w każdej możliwej formie. Wielkie przeszklenia nie są jedynie chwilowym trendem, ale wyznaczają współczesny kierunek dobrych zmian. Bez wątpienia duże okna w domu pozwalają słońcu lepiej przeniknąć do wnętrza, co ma niebagatelny wpływ na komfort termiczny oraz zachwycające rozświetlenie aranżacji. Naturalne światło każdego dnia poprawia nastrój domowników nie tylko swym dobroczynnym działaniem, ale także poprzez obniżenie rachunków za ogrzewanie. Im większe przeszklenia, tym lepsze efekty! Dlatego przeszklony dom to doskonała inwestycja na długie lata.

XXI wiek kocha XXL

Wielkogabarytowe przeszklenia z coraz większym wdziękiem oraz rozmachem „wchodzą na salony”. Przeszklony dom parterowy czy piętrowy kiedyś wydawał się futurystycznym wymysłem, teraz pomaga nam… otworzyć się na świat. I to dosłownie! Nowoczesne projekty najchętniej pozbyłyby się choćby jednej ze ścian, żeby sprawnie połączyć przestrzeń wewnętrzną z zewnętrzną. I właściwie to już się dzieje, bo modne okna suwane tarasowe to idealny sposób na umiejętne zatarcie granic między domem a ogrodem z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa i funkcjonalności. Rozwiązania na miarę XXI wieku powodują, że nowoczesny dom przeszklony staje się jeszcze bardziej komfortowy i lepiej odpowiada na codzienne oczekiwania domowników.

Innowacyjny system drzwi przesuwnych Reveal Slide z wąskimi, estetycznymi profilami i taflami szkła w rozmiarze XXL to idealny przykład zgrabnego łączenia designu z wzorową technologią. Dzięki takiemu rozwiązaniu lekko i łatwo przejdziemy przez zrównany z podłogą próg, żeby w pełni korzystać ze słońca i widoków na naszym tarasie.

Jaki wpływ na jakość życia mają okna w przeszklonym domu?

Zanim przystąpimy do budowy domu, musimy zadać sobie podstawowe pytania. Warto zastanowić się nad kształtem bryły – przeszklony dom parterowy a może przeszklony dom w formie oryginalnej stodoły? Najważniejsze jednak są elementy budowlane, które przez lata eksploatacji powinny zapewniać nam odpowiedni komfort i pozytywnie wpływać na kondycję planety, redukując ślad węglowy. Wiemy już, że wysokiej jakości okna to nie tylko ciepłe pomieszczenia, ale oddech dla planety. Co jednak, gdy budynek już stoi, a my chcemy partycypować we wspólnych działaniach na rzecz ekologii?

Program Czyste Powietrze to rządowa inicjatywa wspierająca finansowo wymianę starej, wysłużonej stolarki okiennej oraz drzwiowej w jednorodzinnych gospodarstwach domowych. Nadrzędnym celem termomodernizacji jest redukcja nieszczelnych przegród, które szczególnie w sezonie grzewczym przyczyniają się do znacznych strat energii. Energooszczędne modele mają za zadanie zatrzymać ciepło w czterech ścianach i ograniczyć nadmierną emisję gazów do atmosfery. Dziś nie musimy się martwić o jakość dostępnej na rynku stolarki, bo nowoczesne rozwiązania z wyprzedzeniem realizują restrykcyjne wymagania techniczne oraz są dostępne od ręki, więc i w zasięgu ręki jest teraz wymarzony przeszklony dom parterowy czy zjawiskowa szklana stodoła!

W zdrowym domu zdrowi domownicy

Solidna stolarka okienna pomaga zadbać o… zdrowy dom i dobrostan domowników. Wybierając materiały najwyższej jakości – trwałe, odporne na działanie negatywnych czynników atmosferycznych, mamy pewność, że wilgoć nie będzie zagrażać zdrowiu oraz życiu naszemu ani naszych bliskich. Dzięki odpowiednim systemom wentylacyjnym mamy zagwarantowaną właściwą cyrkulację powietrza, co jest kluczowe w temacie troski o właściwy mikroklimat w czterech ścianach. Eko-dom nie jest już dziś jedynie odległym ideałem, ale powinien być celem każdego z nas. Przy współczesnych zaawansowanych technologiach i zrównoważonej produkcji ten cel jest coraz łatwiejszy do osiągnięcia. Nowoczesny dom przeszklony buduje zdrową relację z naturą i otwiera nam drogę do lepszego codziennego życia.

Czasem słońce, czasem deszcz

Natura zmienną jest i warto o tym pamiętać. Czasem świeci słońce, ogrzewa nasze serca i umysły, poprawia nastrój, rozświetla aranżację i komponuje dla nas bajeczne widoki, które swobodnie otaczają przeszklony dom. A czasem szaleje ulewny deszcz, wieje silny wiatr, błyskawice rozrywają niebo nad naszym tarasem. Wtedy dobrze ukryć się za bezpieczną i szczelną szybą, żeby z odpowiedniej perspektywy ciepłego salonu podziwiać dramatyczny spektakl w wykonaniu naszego, tajemniczego w tym czasie, ogrodu.