Chalet

| 11 grudnia 2023 |

Wraz z rozpoczęciem sezonu jesienno-zimowego zaczyna nam brakować słonecznego ciepła oraz światła. Coraz krótsze dni i niższe temperatury sprawiają, że znacznie więcej czasu spędzamy w swoich czterech ścianach. Dlatego szczególnie ważne jest, żeby zadbać o dobry klimat wnętrza. W kontraście do surowej aury chcemy stworzyć własny, przytulny azyl, w którym przyjemnie będą nam mijać długie, chłodne wieczory. Dzięki urokliwej aranżacji styl chalet w mieszkaniu przeniesie nas magicznie do wymarzonej górskiej chatki, otulonej naturą i ciszą, nawet jeśli na zewnątrz… piętrzą się bloki i turkoczą tramwaje.

Chalet – styl łagodnie otulający

Dlaczego w aranżacji swoich czterech ścian warto wybrać chalet? Styl przypominający wnętrze górskiej chaty urzeka prostotą, skromnością i miękkością przestrzeni. Jasne barwy mebli, stonowane kolory ścian i podłóg wprowadzają do pomieszczeń ład oraz harmonię – zjawiska mocno pożądane w dzisiejszych czas i skrupulatnie pielęgnowane także przez zwolenników od lat święcącego triumfy popularności scandi. Subtelne tonacje koją zmysły i łagodzą emocje. Pozwalają na odpowiednie odprężenie i ożywcze wyciszenie, co w czasie długich, zimnych miesięcy wydaje się nieocenione. Otuleni delikatnymi odcieniami domownicy nabierają sił witalnych i zyskują więcej pozytywnej energii na każdy kolejny nawet najbardziej pochmurny i szary dzień.

Jak urządzić mieszkanie w stylu chalet?

Żeby jak najlepiej poczuć styl chalet w mieszkaniu, czyli majestatyczną atmosferę rodem z górskiego zbocza, warto otoczyć się jasnymi kolorami, miękkimi materiałami i naturalnymi produktami. Powinniśmy też zrezygnować z nadmiaru ozdób i wymyślnych bibelotów, które sprawdzą się jako dekoracje w maksymalizmie, ale w minimalistycznych aranżacjach często przytłaczają wnętrze. Drewniane podłogi, meble i parapety oraz wykończenia w postaci belek czy półek wydają się nieodzowne. Styl chalet w mieszkaniu nie rezygnuje z funkcjonalności i komfortu. Wygodna, prosta kanapa w akompaniamencie miękkiego, puszystego dywanu, solidny stół z widocznym usłojeniem i stylowe krzesła oraz regały z książkami to elementy, bez których nie może obejść się chalet. Styl pełen wdzięku i swobody pozwala domownikom zapomnieć o niesprzyjającej pogodzie, otulić się ciepłym kocem i rozsmakować w lekturze z kubkiem gorącej herbaty w ulubionym zielonym fotelu, bo zieleń wprowadza świeżość i spokój w nasze cztery kąty.

Styl chalet w mieszkaniu rozprasza mroki

Jesienią i zimą większość domowników cierpi na deficyt naturalnego światła. O wnętrzu skąpanym w słonecznym blasku możemy raczej zapomnieć. Nie warto jednak z tego powodu popadać w zbytnią melancholię. Długie wieczory są wręcz stworzone do tego, żeby rozświetlać je świecami, lampionami i lampkami. Unikając wymyślnych ozdób upchanych chaotycznie w pomieszczeniu i zbierających kurz, sięgamy po liczne źródła światła, które dodają subtelności wnętrzu i wspaniale wpływają na samopoczucie mieszkańców. Lampy stołowe z abażurami, podłogowe, do czytania, kinkiety, lampeczki wokół belki czy futryny oraz woski zapachowe o aromacie żywicy, miodu czy piżma podkreślają przytulny i komfortowy wymiar przestrzeni. Te jasne punkty idealnie sprawdzą się również jako jesienne ozdoby, bo pomagają oswoić się z niepogodą.

Chalet – styl podążający w stronę natury

W poszukiwaniu światła i jasnej strony zimowych miesięcy powinniśmy zwrócić uwagę na bezpieczne, ciepłe okna, które stanowią wizytówkę każdego dobrego stylu i udanej aranżacji, a przede wszystkim umiejętnie łączą nas ze światem zewnętrznym. Nie inaczej jest i w tym przypadku. Styl chalet w mieszkaniu pozwala zapomnieć o szalonym tempie miejskiego życia, o chłodzie, hałasie, smogu i po prostu chwytać dzień! Podobnie jak urban jungle uwrażliwia domowników na piękno natury oraz rozbudza w nich wdzięczność za możliwość bliskiego z nią obcowania. Jak zaprosić do mieszkania więcej naturalnego światła i cieszyć się wielowymiarowym komfortem? Warto zainwestować w monumentalne przeszklenie. Designerski model Morlite to mniej profilu i więcej światła, a więc propozycja w sam raz dla poszukujących dobrych widoków, niższych rachunków za ogrzewanie i bezpiecznego kontaktu z naturą.

Styl chalet w mieszkaniu, a za oknem… niech wiatr hula!

Zarówno w górskiej chacie, jak i w mieszkaniu w centrum czy na obrzeżach miasta szczelne, bezpieczne okna decydują o klimacie wnętrza. Nowoczesna kolekcja Reveal to aluminiowe profile odporne na działanie czynników atmosferycznych. Dzięki nim zatrzymamy drogocenne ciepło w środku, a chłód i wilgoć nie wedrą się do wnętrza. Nieskazitelne ramy cieszą wyglądem przez długie lata i skutecznie przekonują parametrami. Wiatr, deszcz, śnieg i mróz przestają straszyć i pozostają jedynie fascynującymi zjawiskami, które możemy podziwiać bez lęku z naszego przytulnego, domowego zacisza.