Zielone drzwi

| 26 lutego 2024 |

Wybór drzwi wejściowych do domu to decyzja na lata, a dzięki prężnie rozwijającemu się rynkowi stolarki otworowej czeka na nas naprawdę szeroki wachlarz możliwości. Dokonując zakupu u godnego zaufania producenta, nie musimy martwić się o jakość i parametry, ale możemy w pełni skoncentrować się na atrakcyjności panelu. Drzwi wejściowe mogą subtelnie wpisać się w rozważny projekt lub stanowić fantastyczny kontrapunkt dla elewacji i aranżacji wnętrza. Stosując ciekawą fakturę czy intrygujący kolor sugerujemy, że za progiem czeka na gości dom z charakterem. Coraz częściej inwestorzy poszukują niekonwencjonalnych rozwiązań. Propozycją, która z pewnością przypadnie do gustu wielu domownikom są zielone drzwi wejściowe. Co się za nimi kryje? Bez wątpienia dużo dobrego!

Zielone drzwi zewnętrzne – czy zainteresują minimalistów?

Miłośnicy klasycznych aranżacji i prostych rozwiązań gustują w stonowanych kolorach, naturalnych materiałach, rezygnują z bogatych zdobień, cenią sobie uniwersalizm oraz harmonię. Decydując się na modną estetykę skandynawską, będą szukać elementów wykończeniowych w bieli, delikatnej szarości czy ciepłym beżu. W tradycyjnym ujęciu właśnie te barwy są odpowiedzialne za uporządkowaną przestrzeń i odprężający charakter aranżacji. Coraz częściej jednak domownicy ośmielają się wprowadzać do wnętrza więcej akcentów kolorystycznych. Na salony wkracza zatem fenomenalny antracyt, w oryginalnych projektach pojawia się niebieski look drzwi, a zielone drzwi zewnętrzne wydają się wręcz stworzone do pogłębienia atmosfery kontemplacji wyciszenia. Określony odcień zieleni może stanowić ciekawe przełamanie znanej konwencji lub jej naturalne dopełnienie.

Drzwi wejściowe – zielone fluidy dla fanów natury?

Współczesne aranżacje wnętrza oraz architektura zewnętrzna chętnie korzystają z darów otaczającego nas świata przyrody. Nie pozostajemy obojętni na uroki naturalnego światła czy piękne widoki, dlatego otwieramy cztery ściany i zacieramy granice między poszczególnymi sferami. Drzwi wejściowe do domu – zielone czy brązowe, do tego gładkie lub fakturowane idealnie wpiszą się między innymi w lubianą stylistykę rustykalną. Odnajdą się także w wystroju przypominającym miejską dżunglę czy inspirowanym egzotycznymi podróżami.

Mało tego, jeśli zdecydujemy się na wariant Aluglass z dużym panelem szklanym, otrzymamy nie tylko świetny design, ale również dodatkową porcję słońca i ciepła we wnętrzu! Szczególnie docenimy ten fakt w sezonie grzewczym, gdy będziemy mogli przykręcić ogrzewanie, a dzięki temu nieco podreperować budżet domowy. Ekologicznie? Ekonomicznie? Entuzjastycznie!

Jak zielone drzwi wejściowe sprawdzą się w nowoczesnym ujęciu?

Drzwi wejściowe do domu zielone fantastycznie współgrają z domową zielenią oraz przydomowym ogrodem, co obecnie jest mocnym argumentem przemawiającym na korzyść takiego rozwiązania. Oczywiście w odważnych projektach z pewnością pierwsze skrzypce będą grały intensywne, czasem wręcz ekstremalne kolory. Drzwi w odcieniach czerwieni, żółcieni czy fioletów stanowią niezwykle udany twist w charakternej kompozycji, ale nie każdemu pasuje taki mocny akcent już od progu. Ci, którzy chcą podkreślić nietuzinkowy klimat domu i jednocześnie zachować pewną spójność w aranżacji śmiało mogą sięgnąć po drzwi zewnętrzne zielone – to wybór zarówno rozważny, jak i nieco romantyczny, czyli coś w sam raz dla szukających głębi i subtelnej elegancji – zwłaszcza, że tonów zieleni może być naprawdę wiele, co potwierdza bogata paleta RAL, której możemy użyć do wykończenia np. aluminiowych drzwi Reveal.

Marzą nam się drzwi zewnętrzne zielone, ale nie jesteśmy pewni, czy odnajdą się w projekcie? Tak naprawdę nie jest aż tak istotne, czy wybierzemy nowoczesny, czy tradycyjny plan budowy, bo jeśli chodzi o kompozycję to przecież nikt nas nie ogranicza. Efekt finalny powinien robić wrażenie na gościach, ale przede wszystkim trafić w gust domowników! Projektanci też o tym pamiętają, dlatego i ich propozycje coraz lepiej korespondują z naszymi aktualnymi oczekiwaniami.

Co oznaczają drzwi wejściowe zielone?

W trakcie projektowania wymarzonego domu czy mieszkania domownicy mocno angażują się w wybór poszczególnych elementów. Odpowiednio urządzona przestrzeń staje się bowiem codziennym azylem. Przede wszystkim zależy nam na przytulności, funkcjonalności oraz estetyce wnętrza, ale także na eleganckim wyglądzie z zewnątrz. Drzwi zewnętrzne zielone symbolizują harmonię, ład, są obietnicą spokoju, łagodności oraz pożądanego w codziennej gonitwie relaksu. Różne odcienie zieleni znacząco wpływają na lepszy nastrój mieszkańców i dodają pozytywnej energii. Zielone drzwi wejściowe sugerują, że po przekroczeniu progu znajdziemy się w przepełnionych radością czterech ścianach. Odnajdziemy spokój ducha, właściwe wyciszenie i zadowolenie z życia. Brzmi obiecująco? Warto się o tym przekonać i… zagrać w zielone!