Okna winchester w apartamencie

| 14 września 2023 |

Zastanawiając się nad wymarzonym wykończeniem ram okiennych, nie zawsze musimy wybierać między białym a czarnym. Czasami warto zdecydować się na szary, a jeszcze lepiej na jego najciemniejszą tonację, czyli intrygujący antracyt. A może sięgnąć w głąb natury i postawić na profile drewnopodobne z usłojeniem i barwą do złudzenia przypominającą prawdziwe drewno? Okna antracyt czy winchester to zdecydowanie mocne punkty udanej kompozycji wnętrza. W jakim stylu się odnajdą? Bez wątpienia w najlepszym!

Antracyt – co to za odcień?

Z całą pewnością jedną z ciekawszych propozycji są okna antracytowe. Co to za barwa? Nazwa „antracyt” określa najcenniejszą odmianę węgla kopalnego. To odcień zawieszony między czernią a szarością, zdecydowany, intensywny i ekskluzywny. Można powiedzieć, że jest charakterny i nie daje się łatwo ujarzmić, jednak zestawiony z odpowiednimi kolorami, potrafi pokazać swoje zachwycające oblicze. Do tej pory z powodzeniem stosowany jako element wykończeniowy w przestrzeni publicznej, teraz coraz częściej pojawia się na prywatnych salonach. Tajemniczy odcień szarości skrywa w sobie wielką moc – umiejętnie wykorzystane okna antracytowe potrafią uczynić prawdziwe cuda w kreowaniu wnętrza i tworzeniu ciekawej elewacji.

Czym przyciąga winchester?

Dla fanów subtelniejszych kolorów okien idealnym pomysłem będzie ponadczasowy brąz. I w tym przypadku jednak nie jest to jednoznaczna propozycja. Warto rozważyć, co bardziej do nas przemówi – okna winchester czy złoty dąb? Oba odcienie są modne, stylowe i nawiązują do najlepszych tradycji szlachetnej stolarki otworowej. Złoty dąb charakteryzuje się cieplejszym obliczem, nieco bardziej intensywną tonacją, a żółto-pomarańczowe refleksy dodają mu dobrej energii. Dąb winchester stanowi wybieloną wersję brązu. Ma spokojny, nieco refleksyjny wymiar i podąża w kierunku bezpiecznych, uniwersalnych rozwiązań. Wysublimowany, zgaszony brąz przyciąga swoim delikatnym urokiem i naturalnym wyglądem.

Okna antracyt czy winchester – który wariant wybrać?

Antracyt doskonale zastępuje czarne ramy i podkreśla charakterny rys przestrzeni industrialnej. Loftowemu wnętrzu dodaje odpowiedniego wyrafinowania i niepowtarzalnego stylu. Nie oznacza to jednak, że ta nietypowa barwa jest zarezerwowana jedynie do nowoczesnych aranżacji. Najciemniejszy odcień szarości świetnie koresponduje z jasnymi kolorami, dlatego idealnie sprawdzi się jako eleganckie uzupełnienie estetyki minimalistycznej. Stylowi skandynawskiemu doda szyku i stanie się ekskluzywnym zwieńczeniem klimatu rustykalnego. Jeśli na pytanie – okna antracyt czy winchester, odpowiemy antracyt, to możemy cieszyć się bezpieczeństwem, spokojem i trwałością, bo te właśnie cechy reprezentuje ciemny szary w psychologii kolorów.

Okna antracyt czy winchester – która opcja dla miłośników natury?

Zarówno ciemny szary, jak i rozbielony brąz można zastosować w nowoczesnych i klasycznych aranżacjach. Wszystko zależy od tego, jaki efekt finalny chcemy uzyskać. Jeśli podążamy tropem naturalnej stylizacji wnętrza, powinniśmy sięgnąć po kolor winchester. Okna w odcieniu delikatnego brązu, z dobrze widocznym usłojeniem wzbogacą wystrój urban jungle. W połączeniu z bujną, zieloną roślinnością pozwolą wydobyć to, co najlepsze w dekoracji. Dąb winchester ciepło i miękko przyjmie się w estetyce japandi, shabby-chic czy hygge. Prostota, harmonia i bliski kontakt z naturą to zjawiska dominujące w kompozycjach, w których drewno odgrywa główną rolę. Współczesna stolarka otworowa odchodzi jednak od drewnianych elementów i stawia na bardzie trwałe oraz wytrzymałe rozwiązania. Kolor i faktura surowca są jednak fantastycznie odzwierciedlone w innowacyjnych profilach, dlatego pozostaje tylko wybrać – stolarka okienna plastikowa czy aluminiowa? Każdy wybór będzie słuszny, bo to materiały trwałe, solidne i niezwykle designerskie.

Czy możemy liczyć na dodatkowe korzyści?

Kiedy wreszcie zdecydujemy, czy bardziej przemawiają do nas okna antracyt czy winchester, możemy już tylko dopieszczać aranżację w szczegółach, bo o właściwe parametry okien zadba zaufany i profesjonalny producent. Dodatkowo, oferowane przez nas modele z powodzeniem wpisują się w ekologiczny nurt kwalifikujący do dofinansowania, które oferuje program Czyste Powietrze. Zatem oprócz wyglądu w pakiecie dostajemy niezawodność i energooszczędność na najwyższym poziomie.

Bez względu na to, czy inwestorzy wybiorą okna aluminiowe czy plastikowe mogą liczyć na same korzyści. Nowoczesne modele OknoPlus z nawiązką spełniają wymagania techniczne obowiązujące od 2021 roku. Nasze flagowe rozwiązania mogą poszczycić się parametrem przenikania ciepła o wartości Uw 0,7 W/m2K. Decydując się na okna energooszczędne, domownicy zapewniają sobie odpowiedni komfort termiczny, dbają o budżet domowy poprzez obniżenie rachunków za ogrzewanie i, co szczególnie istotne w XXI wieku, przyczyniają się do ochrony środowiska naturalnego.

Okna antracyt czy winchester? To nie będzie prosta decyzja!

Okna, które jeszcze niedawno były traktowane jedynie jako elementy budowlane, obecnie stanowią nieodzowny element wystroju wnętrza. Dzięki rozwojowi technologicznemu oraz zwiększeniu dostępności materiałów, możliwości aranżacji są dzisiaj niemal nieograniczone. Już nie musimy zawężać percepcji do tradycyjnych opcji – czas pomyśleć o czymś więcej i postawić na naprawdę modne kolory okien.