Drzwi przesuwne aluminiowe MODERNSLIDE - OknoPlus

Drzwi przesuwne aluminiowe, które zmienią Twoje wnętrze

Monumentalne przeszklenia, całoszklane ściany, zachwycająco doświetlone wnętrza i piękno minimalizmu – to niepodważalne fundamenty współczesnych trendów architektonicznych, które łączą to, co efektywne z tym, co efektowne. „Must have” w takich projektach stają się więc drzwi przesuwne aluminiowe w rozmiarze XXL – zapraszające do domu zieleń i promienie słoneczne, dbające o ciepło domowników i zapewniające cudowne widoki, które stają się integralną częścią wymarzonej kompozycji. Tu z pomocą przychodzą drzwi tarasowe aluminiowe MODERNSLIDE. Co w sobie kryją?

MODERNSLIDE – drzwi przesuwne aluminiowe, które otulą Cię ciepłem

Czy wiesz, że przez nieszczelną, niskiej jakości stolarkę otworową może uciekać nawet 30% ciepła? Taki stan rzeczy ma ogromny wpływ nie tylko na nasz komfort termiczny oraz domowy budżet, ale także na kondycję środowiska. Pracujące „pełną parą” kaloryfery czy piece to więcej szkodliwych substancji emitowanych do atmosfery oraz większe rachunki za ogrzewanie. Wybierając okna i drzwi przesuwane aluminiowe warto zatem postawić na takie o wysokich parametrach cieplnych. MODERNSLIDE – system o podwyższonej izolacyjności termicznej przeznaczony do konstrukcji przesuwnych sprawi, że na kwestię domowej temperatury, nawet w samym sercu zimy, spojrzysz z zupełnie innej perspektywy.

Kreuj, twórz, projektuj – aluminiowe drzwi przesuwne w służbie designu

Ile projektów, tyle wizji architektonicznych, dlatego nowoczesne drzwi tarasowe aluminiowe muszą stać się synonimem elastyczności i gwarantować możliwość pełnej personalizacji. Mamy to! Konstrukcję MODERNSLIDE można oprzeć na ramach 2, 3, 4-torowych, co daje bardzo dużą swobodę w aranżacji elewacji. A to dopiero początek!

Chcesz całkowicie ukryć skrzydło drzwi przesuwnych aluminiowych w ścianie budynku? Postaw na rozwiązanie Galandage, które zmaksymalizuje światło przejścia po otwarciu skrzydeł konstrukcji. W systemie dostępna jest również opcja Monoblock. W tym przypadku aluminiowe drzwi przesuwne są montowane w warstwie ocieplenia, która jest zlokalizowana wewnątrz pomieszczeń.

Co więcej, system charakteryzuje się smukłością i nowoczesnym designem. Szerokość połączenia dwóch skrzydeł to zaledwie 35 mm, profile dostępne są w kilku wersjach dostosowanych do różnych wymagań wytrzymałościowych, zaś maksymalny ciężar skrzydła konstrukcji przesuwnej to 250 kg. Dodając do tego bogaty wachlarz kolorystyczny, otrzymujemy rozwiązanie, które z łatwością dopasuje się do, nawet najbardziej śmiałego i odważnego, pomysłu aranżacyjnego!

Drzwi tarasowe aluminiowe MODERNSLIDE – konstrukcja ze wszech miar niezawodna

Za każda designerską konstrukcją powinny stać najlepsze rozwiązania techniczne i doskonałej jakości komponenty. Co kryją w sobie drzwi przesuwne aluminiowe MODERNSLIDE?

  • Możliwość zastosowania systemu dwu, trzy lub czterotorowego (każda wersja występuje z progiem z możliwością utopienia w posadzce)
  • Max. waga skrzydła: 200 kg
  • Min. wymiary skrzydła: 280 mm x 400 mm
  • Max. wymiary skrzydła: 2000 mm x 2400 mm
IZOLACYJNOŚĆ TERMICZNA Uf* PRZEPUSZCZALNOŚĆ POWIETRZA OBCIĄŻENIE WIATREM WODOSZCZELNOŚĆ
MODERNSLIDE Uf od 1,5 W/m2K Klasa 3; norma PN-EN 12207 Klasa C1 (400 Pa); norma PN-EN 12210 6a (250 Pa); norma PN-EN 12208

*izolacyjność termiczna uzależniona jest od kombinacji złożeń profili oraz grubości wypełnienia.

Podstawowe złożenia ramy i skrzydła MODERNSLIDE

System dwutorowy

System trzytorowy

Okucia – mały wielki element aluminiowych drzwi przesuwnych

Za każda designerską konstrukcją powinny stać najlepsze rozwiązania techniczne i doskonałej jakości komponenty. Co kryją w sobie drzwi przesuwne aluminiowe MODERNSLIDE?

Okucia przesuwne

Standardowe klamki

kolor RAL 9005

Pochwyt wpuszczany (opcjonalnie)

kolor RAL 9005

Szyba – strażnik komfortu na wielu płaszczyznach

Funkcjonalność, bezpieczeństwo, design i ciepło – oferowane przez nas pakiety szybowe staną się doskonałym dopełnieniem energooszczędnych oraz pasywnych budynków na miarę XXI wieku. Łączą bowiem najwyższe parametry termoizolacyjne oraz akustyczne, wpuszczają do pomieszczenia więcej promieni słonecznych, a do tego stanowią trudną do sforsowania barierę dla nieproszonych gości. Im wyższej jakości szyby wybierzemy, tym cieplejszy, jaśniejszy i bezpieczniejszy będzie nasz dom, a rachunki za ogrzewanie zaczną zauważalnie spadać. Ale to nie wszystko!

Mówiąc o nowoczesnych pakietach szybowych nie można zapomnieć o designie i walorach estetycznych. Dzięki szerokiej palecie szyb dekoracyjnych oferowanych przez OknoPlus wybrane pomieszczenia domu nabiorą unikatowego charakteru, a jednocześnie zapewnią komfort użytkowania, chroniąc nas przed wzrokiem sąsiadów. Szkło ornamentowe, które subtelnie rozproszy przepuszczane światło? Szyby refleksyjne, które chronią wnętrza przed przegrzaniem? A może szyby matowe lub piaskowane? Wybór przeszklenia w drzwiach tarasowych aluminiowych należy do Ciebie!

Szkło ornamentowe:

Szklany obraz potrzebuje pięknej oprawy, dlatego…

Oddajemy w Twoje ręce szeroki wachlarz kolorystyczny, który doda aluminiowym drzwiom przesuwnym indywidualnego charakteru. Odcienie z palety RAL, IGP lub TIGER? Warianty drewnopodobne? A może powłoki anodowane? Modernslide prezentuje się doskonale w każdym wariancie.

Kolory standardowe:

Kolory z palety RAL, przykładowe:

Lakiery drewnopodobne:

  • Kolory strukturalne IGP i TIGER.
  • Folie renolit.
  • Anoda naturalna.
  • Powłoki anodowane: gold, silver, champagne, inox, bronze, olive, black.