Włamywacz - OknoPlus

Nowoczesna stolarka powinna cechować się nie tylko designerskim wyglądem i gwarantować energooszczędność na najwyższym poziomie, ale również zapewniać nam bezpieczeństwo. Na szczęście, dzięki innowacyjnemu podejściu producentów oraz zaawansowanej technologii, sforsowanie okien nie jest już tak łatwe jak kiedyś – blaszki utrudniające rozwiercenie, wzmocnione okucia, specjalne systemy zaczepów stoją dzielnie na straży naszego dobytku. Do tego zestawu warto dodać kontaktrony okienne.

Czym są i co kryją w sobie Ci niewidoczni obrońcy domu?

Kontaktrony do okien to magnetyczne czujniki informujące o otwarciu lub uchyleniu skrzydła. Choć stanowią jedną z ważniejszych części sytemu alarmowego lub systemu kontroli dostępu, ich budowa jest bardzo prosta. Składają się z dwóch elementów – magnesu oraz rurki z zatopionymi dwoma stykami. Jakiekolwiek rozszczelnienie przerywa obwód elektromagnetyczny, a to z kolei uruchamia alarm. W przeciwieństwie do czujników ruchu, kontaktrony w oknach informują nas o incydencie zanim włamywacz dostanie do wnętrza domu lub mieszkania, co daje nam przewagę czasową nad niepożądanym gościem. A w takiej sytuacji liczy się każda sekunda.

Montaż kontaktronów w oknach i drzwiach

Czujniki umieszcza się między skrzydłem a ramą, dzięki czemu pozostają dobrze ukryte. Nie mają zatem absolutnie żadnego wpływu na design i estetykę, a przede wszystkim nie są wykrywalne dla złodzieja. Warto pamiętać, że ten niewielki element możemy zastosować nie tylko w oknach. Doskonale sprawdzi się w przypadku drzwi wejściowych czy tych prowadzących na dach. Możemy z powodzeniem zamontować je wszędzie tam, gdzie włamywacz widzi szansę na dostanie się do budynku.

Kontaktrony stworzą doskonały duet z oknami uchylnymi – montując czujniki na samym dole ramy, możemy rozszczelnić skrzydło bez uruchamiania alarmu. Nie zapominamy, że system nie rozróżnia, kto dokonał otwarcia, jednak dzięki nowoczesnej technologii, mamy nad nim pełną kontrolę i możemy go „nauczyć”, kiedy ma reagować.

Kontaktrony można zamontować w każdym systemie okien OknoPlus.

Kontaktrony do okien – inteligentne rozwiązanie do inteligentnego domu

Jeszcze kilka lat temu domy typu smart były dobrem luksusowym, na które mogli pozwolić sobie jedynie najbogatsi. Dzisiaj stają się już elementem codzienności i w znacznej części gospodarstw domowych możemy znaleźć nowinki techniczne ułatwiające codzienne życie. Jednym z najważniejszych zadań tzw. inteligentnych domów jest zapewnienie nam maksymalnego poziomu bezpieczeństwa. Kontaktrony idealnie wpisują się w ten nurt, tym bardziej, że są kompatybilne ze wieloma systemami alarmowymi.

Systemy alarmowe są częścią większych, zintegrowanych układów odpowiadających za automatyzację domu. Dzięki odpowiednim modyfikacjom kontaktrony mogą pełnić rolę czujników i być wykorzystywane do optymalizacji ogrzewania – otwarte okno wysyła sygnał o zmianie zapotrzebowania na energię, a oprogramowanie odpowiedzialne za bilans cieplny uruchamia lub wyłącza piec. Sterowanie odbywa się za pomocą aplikacji, która może nas nawet informować, że wychodząc z domu zapomnieliśmy zamknąć okno w łazience lub sypialni. Dzięki zintegrowaniu z innymi funkcjami możemy jednym przyciskiem zamknąć drzwi, gwarantując sobie komfort i bezpieczeństwo.

Technologia stosowana w smart domach zmienia kontaktrony okienne w bardzo funkcjonalne rozwiązanie, które znajdzie wiele zastosowań w codziennym życiu. Bez odpowiedniego oprogramowania to zwykłe czujniki, które reagują na przerwanie obwodu, a przecież mogą dać z siebie znacznie więcej.

Poczucie bezpieczeństwa wzmocnią również dobrze dobrane rolety. Zachęcamy do przeczytania poradnika wprowadzającego do świata innowacyjnych osłon okiennych.

Kontaktrony okienne – czy warto inwestować w takie rozwiązanie?

W kwestiach bezpieczeństwa nie warto oszczędzać – szczególnie, że włamanie do mieszkania może skończyć się utratą czegoś zdecydowanie ważniejszego niż dobra materialne. Inwestując w okno posiadające czujniki oraz odpowiedni certyfikat, możemy znacznie obniżyć koszt składek za polisę ubezpieczeniową. Tym bardziej, że cena kontaktronów waha się od kilku do kilkudziesięciu złotych.

Niesamowicie funkcjonalne rozwiązanie, które dzięki nowoczesnej technologii zapewni nam komfort i ułatwi życie na wielu płaszczyznach – tak najkrócej i najtrafniej można opisać kontaktrony okienne. Czy warto inwestować w takie rozwiązanie? Zdecydowanie tak! Zwłaszcza, gdy połączymy je z dodatkowymi elementami wyposażenia stolarki, które ochronią nas przed niechcianymi gośćmi.