Włamywacz - OknoPlus

| 5 maja 2021 |

Nowoczesna stolarka powinna cechować się nie tylko designerskim wyglądem i gwarantować energooszczędność na najwyższym poziomie, ale również zapewniać nam bezpieczeństwo. Na szczęście, dzięki innowacyjnemu podejściu producentów oraz zaawansowanej technologii, sforsowanie okien nie jest już tak łatwe jak kiedyś – blaszki utrudniające rozwiercenie, wzmocnione okucia, specjalne systemy zaczepów stoją dzielnie na straży naszego dobytku. Do tego zestawu warto dodać kontaktrony okienne.
 

Czym są i co kryją w sobie Ci niewidoczni obrońcy domu?

Kontaktrony do okien to magnetyczne czujniki informujące o otwarciu lub uchyleniu skrzydła. Choć stanowią jedną z ważniejszych części sytemu alarmowego lub systemu kontroli dostępu, ich budowa jest bardzo prosta. Składają się z dwóch elementów – magnesu oraz rurki z zatopionymi dwoma stykami. Jakiekolwiek rozszczelnienie przerywa obwód elektromagnetyczny, a to z kolei uruchamia alarm. W przeciwieństwie do czujników ruchu, kontaktrony w oknach informują nas o incydencie zanim włamywacz dostanie do wnętrza domu lub mieszkania, co daje nam przewagę czasową nad niepożądanym gościem. A w takiej sytuacji liczy się każda sekunda.

Montaż kontaktronów w oknach i drzwiach

Czujniki umieszcza się między skrzydłem a ramą, dzięki czemu pozostają dobrze ukryte. Nie mają zatem absolutnie żadnego wpływu na design i estetykę, a przede wszystkim nie są wykrywalne dla złodzieja. Warto pamiętać, że ten niewielki element możemy zastosować nie tylko w oknach. Doskonale sprawdzi się w przypadku drzwi wejściowych czy tych prowadzących na dach. Możemy z powodzeniem zamontować je wszędzie tam, gdzie włamywacz widzi szansę na dostanie się do budynku.

Kontaktrony stworzą doskonały duet z oknami uchylnymi – montując czujniki na samym dole ramy, możemy rozszczelnić skrzydło bez uruchamiania alarmu. Nie zapominamy, że system nie rozróżnia, kto dokonał otwarcia, jednak dzięki nowoczesnej technologii, mamy nad nim pełną kontrolę i możemy go „nauczyć”, kiedy ma reagować.

Kontaktrony można zamontować w każdym systemie okien OknoPlus.

Kontaktrony do okien – inteligentne rozwiązanie do inteligentnego domu

Jeszcze kilka lat temu domy typu smart były dobrem luksusowym, na które mogli pozwolić sobie jedynie najbogatsi. Dzisiaj stają się już elementem codzienności i w znacznej części gospodarstw domowych możemy znaleźć nowinki techniczne ułatwiające codzienne życie. Jednym z najważniejszych zadań tzw. inteligentnych domów jest zapewnienie nam maksymalnego poziomu bezpieczeństwa. Kontaktrony idealnie wpisują się w ten nurt, tym bardziej, że są kompatybilne ze wieloma systemami alarmowymi.

Systemy alarmowe są częścią większych, zintegrowanych układów odpowiadających za automatyzację domu. Dzięki odpowiednim modyfikacjom kontaktrony mogą pełnić rolę czujników i być wykorzystywane do optymalizacji ogrzewania – otwarte okno wysyła sygnał o zmianie zapotrzebowania na energię, a oprogramowanie odpowiedzialne za bilans cieplny uruchamia lub wyłącza piec. Sterowanie odbywa się za pomocą aplikacji, która może nas nawet informować, że wychodząc z domu zapomnieliśmy zamknąć okno w łazience lub sypialni. Dzięki zintegrowaniu z innymi funkcjami możemy jednym przyciskiem zamknąć drzwi, gwarantując sobie komfort i bezpieczeństwo.

Technologia stosowana w smart domach zmienia kontaktrony okienne w bardzo funkcjonalne rozwiązanie, które znajdzie wiele zastosowań w codziennym życiu. Bez odpowiedniego oprogramowania to zwykłe czujniki, które reagują na przerwanie obwodu, a przecież mogą dać z siebie znacznie więcej.

Poczucie bezpieczeństwa wzmocnią również dobrze dobrane rolety. Zachęcamy do przeczytania poradnika wprowadzającego do świata innowacyjnych osłon okiennych.

Kontaktrony okienne – czy warto inwestować w takie rozwiązanie?

W kwestiach bezpieczeństwa nie warto oszczędzać – szczególnie, że włamanie do mieszkania może skończyć się utratą czegoś zdecydowanie ważniejszego niż dobra materialne. Inwestując w okno posiadające czujniki oraz odpowiedni certyfikat, możemy znacznie obniżyć koszt składek za polisę ubezpieczeniową. Tym bardziej, że cena kontaktronów waha się od kilku do kilkudziesięciu złotych.

***

Niesamowicie funkcjonalne rozwiązanie, które dzięki nowoczesnej technologii zapewni nam komfort i ułatwi życie na wielu płaszczyznach – tak najkrócej i najtrafniej można opisać kontaktrony okienne. Czy warto inwestować w takie rozwiązanie? Zdecydowanie tak! Zwłaszcza, gdy połączymy je z dodatkowymi elementami wyposażenia stolarki, które ochronią nas przed niechcianymi gośćmi.