Okucia bezpieczne dla zwierząt domowych - OknoPlus

| 16 lutego 2016 |

Niestandardowe rozwiązania, w których specjalizuje się firma OknoPlus, to wynik nieustannego poszukiwania technologii zwiększających komfort i bezpieczeństwo Klientów. Innowacyjne okucia Comfort i ComfortPlus pozwalają na efektywne wietrzenie wnętrz, bezpieczne dla wszystkich domowników, także – czworonożnych pupili.

Dokonując wyboru stolarki okiennej zwracamy uwagę przede wszystkim na rodzaj pakietu szybowego oraz profilu ramy okiennej. Te dwa czynniki decydują o wartości współczynnika przenikania ciepła, będącym jednym z podstawowych parametrów dotyczących okien. Pamiętajmy jednak, że nie mniej ważne są kwestie dotyczące bezpieczeństwa.

Okucia ComfortPlus na spokojny sen

Jak wynika z badań, wyważenie lub wypchnięcie skrzydła okiennego to najczęstszy sposób na włamanie się do domu lub mieszkania. Elementem stolarki okiennej, który w ogromnej mierze decyduje o wytrzymałości konstrukcji, są okucia. Rozwiązaniem, które polecamy jako najbezpieczniejsze, zapewniające spokój nie tylko przy zamkniętych oknach, ale i w czasie wietrzenia, są okucia ComfortPlus. Dzięki dodatkowej funkcji odstawienia skrzydła od ramy o 6 mm na całym obwodzie, okucia te pozwalają na cyrkulację powietrza przy oknach pozostających w pozycji zaryglowanej i spełniają standard bezpieczeństwa identyczny z tym, jakim charakteryzuje się okno zamknięte. Odstawienie skrzydła nie jest widoczne na zewnątrz, na rozszczelnienie okna nie wskazuje także pozycja klamki. Dzięki temu możemy mieć pewność, że wymiana powietrza będzie zachodziła w sposób bezpieczny nawet wtedy, gdy gospodarze pozostają poza domem.

Bezpieczny pupil

Tradycyjne wietrzenie pomieszczeń, polegające na całkowitym otworzeniu lub uchyleniu okna, niekiedy w ogóle nie wchodzi w grę – na przykład w domach, w których mieszkają małe zwierzęta. Miłośnicy kotów, kanarków czy papużek wiedzą, jak uciążliwe potrafi być pilnowanie pupila by nie uciekł przez uchylone okno. Właściciele kotów mają dodatkowy problem – funkcja uchylenia okna, która z pozoru wydaje się bezpieczna dla czworonoga, w istocie może stać się dla niego niebezpieczną pułapką. Zaklinowanie zwierzaka w szczelinie okiennej, o które nietrudno przy uchylonym oknie i ciekawskim kocie, często skutkuje poważnymi obrażeniami. Rozwiązanie zastosowane w okuciach ComfortPlus, polegające na odstawieniu skrzydła od ramy, likwiduje ten kłopot, pozwalając na komfortowe funkcjonowanie domowych zwierząt i ich właścicieli.

Zdrowy oddech

Warto pamiętać, że nadmierna wilgoć we wnętrzu to problem dotyczący nie tylko kuchni i łazienek. Brak cyrkulacji powietrza nieuchronnie prowadzi do zaburzenia mikroklimatu skutkującego m.in. powstawaniem wykwitów grzybiczych na ścianach. Okucia ComfortPlus pozwalają na efektywne wietrzenie pomieszczeń bez zbędnych strat ciepła, przy zachowaniu wygody i bezpieczeństwa. To komfort, który docenią wszyscy domownicy – także ci najmniejsi.

Odkryj również: okucie ActivPilot i kontaktrony – na straży bezpieczeństwa.