Nowoczesne kadry w sepii

Brąz niejedno ma oblicze. Stawiając na brązowe okna, stajemy przed wyborem wykończeń z niezwykle szerokiej gamy kolorystycznej, bowiem barwa ta ma swoje odbicie nie tylko w palecie RAL, ale również w modnych wariantach drewnopodobnych. Możliwości są niemal nieograniczone – czekolada, kakao, kawa z mlekiem, a może mahoń, orzech, kasztan lub buk? Jeśli dodamy do tego wszystkie pochodne, okaże się, że każda aranżacja, w której okna brązowe grają jedną z głównych ról, będzie wyjątkowa i na wskroś unikalna.


Brązowe okna – jak rama do obrazu

Jeśli to, co za oknem jest niepowtarzalnym dziełem malowanym przez naturę, to bez wątpienia zasługuje na najpiękniejszą oprawę. A czy istnieje lepsza rama niż ta, którą zaoferują nam ponadczasowe, brązowe okna? Ich ogromną zaletą jest kompozycyjna elastyczność. Doskonale sprawdzą się w zestawieniach tonalnych i kontrastowych, a do tego nienagannie współgrają z innymi barwami. Okna brązowe i żółte, błękitne, szare, pudrowo-różowe, miętowe lub białe dodatki? Takie duety to prawdziwy must have w nowoczesnych projektach domów. Okna w wersji sauté? Oczywiście! Klasyka i ponadczasowe wzornictwo lubi grać solo lub przy delikatnym akompaniamencie niezwykle subtelnych dekoracji.

Drewno czy RAL – oto jest pytanie!

Na okna brązowe można spojrzeć dwojako – postawić na gładkie ramy i jeden z odcieni palety RAL lub zdecydować się na warianty, które wspaniale odwzorowują naturalne usłojenie drewna. Obie możliwości doskonale uzupełnią wnętrza w klimacie klasycznym, loftowym, rustykalnym oraz industrialnym.

Brąz to kolor zdecydowany i wyrazisty, jednak nie ma obaw, że okna przytłoczą pomieszczenia swoim wymownym obliczem – wręcz przeciwnie. Stworzą zachwycającą oprawę dla promieni słonecznych, które rozświetlą wnętrze i dodadzą mu cudownego blasku, a takie połączenie nigdy nie wyjdzie z mody.

Okna brązowe – aluminiowe czy PVC?

Choć okna ALU i PVC różni kilka znaczących niuansów, bez wątpienia nie nalezą do nich jakość, niezawodność, funkcjonalność i parametry. Nasze flagowe rozwiązania charakteryzują najlepsze właściwości techniczne, czyniąc z nich swoiste okna premium. Przykłady? Reveal, Morlite, Genesis czy Swiss to Uw znacznie wyprzedzające wymagania Warunków Technicznych 2021, doskonała wodoszczelność oraz wiatroszczelność, najlepsze pakiety szybowe, jeszcze więcej światła i ciepła, a do tego cisza i bezpieczeństwo. Okna brązowe łączą w sobie to, co efektywne, efektowne i ekologiczne!